• In English
  • В.Семиноженко: У Парламенті має розглядатися максимально компромісний законопроект про вищу освіту
    опубліковано 06 березня 2014 року о 11:33

    Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко заявляє про широку підтримку проекту Закону України «Про вищу освіту», який був напрацьований робочою групою під керівництвом ректора Національного технічного університету КПІ Михайла Згуровського за участю Держінформнауки.

    За його словами, цей законопроект 24 лютого 2014 року зареєстрований у Верховній Раді і має всі шанси на успішне проходження і прийняття, оскільки є максимально погоджений з професійною спільнотою.

    «Цей документ народжувався довго і тяжко, але в результаті було отримано виважений, ґрунтовний, а головне сучасний, проект закону. У роботі над ним було задіяно широке коло учасників (студентство, викладачі, провідні науковці, представники бізнесу, держави і громадських організацій), які репрезентують різне бачення і настрої суспільства, і це є беззаперечним аргументом щодо схвалення законопроекту не лише Парламентом, але й громадськістю», - заявив В.Семиноженко.

    На переконання Голови Держінформнауки, У Верховній Раді повинен розглядатися єдиний законопроект про вищу освіту. У зв’язку з цим, він пропонує парламентарям відкликати альтернативні проекти законів: це дозволить консолідувати сили і забезпечити позитивне проходження єдиного узгодженого документа, який дозволить провести реформу у вищій освіті.

    Довідково

    Документокрема, передбачає створення умов для залучення іноземних науковців і заохочення повернення в Україну громадян, які отримали освіту за кордоном, шляхом лібералізації механізму визнання іноземних дипломів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання при зарахуванні на навчання та/або прийнятті на роботу.

    Законопроект розширює гарантії рівного доступу громадян до вищої освіти за рахунок вдосконалення застосування зовнішнього незалежного оцінювання. Будуть створені умови для розвитку студентського самоврядування та поліпшення соціального забезпечення студентів. Наприклад, зазначається, що розмір мінімальної академічної, соціальної стипендії має бути не нижчим, ніж розмір прожиткового мінімуму. При цьому гарантується незмінність розміру плати за навчання у внз впродовж всього строку навчання.

    Законопроект також передбачає механізми протидії корупції у вищій освіті шляхом розширення громадського контролю.