• In English
  • Павло Шеремета: Треба працювати у дуже стислі строки і приймати тільки необхідні закони
    опубліковано 05 березня 2014 року о 17:04

    Сьогодні, 5 березня, відбулася зустріч представників місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду й Міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети. Учасники зустрічі обговорили поточну ситуацію в Україні і реформи, які потрібно впроваджувати для покращення української економіки.

    «Нас цікавлять два найважливіші питання: по-перше, Ваше бачення того, як функціонує національна економіка – усі тренди, шоки, наявні позитивні і негативні тенденції, а по-друге, ми хотіли би почути, які кроки необхідні для впровадження реформ», – сказав керівник місії Ніколай  Георгієв.

    «Дозвольте почати з мого «діагнозу» проблеми. Українська економіка призвичаїлася до дефіциту. Насправді ж це подвійний дефіцит: бюджету і торгового балансу. Це речі, пов’язані між собою. Зараз мусимо робити болючі, непопулярні, проте вкрай необхідні кроки», – відзначив Павло Шеремета, окреслюючи головні проблеми української економіки.

    Міністр зазначив, що на здійснення глобальних змін потрібен певний час, та найважливіше завдання зараз – скоротити витрати,  передусім Уряду, тоді за 2–3 тижні вже можна буде говорити про доходи бюджету.

    «Мій головний пріоритет – знайти інструменти, які не коштуватимуть занадто багато. Скоротити податки. Бізнес скаржиться на непрозору судову систему, на безліч норм і  регуляторних процедур, корупцію та інше. Тому треба боротися з корупцією, привести в порядок судову систему, захистити права на приватну власність – і тут витрати будуть мінімальними», – зауважив Міністр.

    Отож, за словами Павла Шеремети, поступово створюватиметься сприятливий клімат для розвитку бізнесу. Адже головним завданням для себе Міністр вважає стимулювання підприємництва й забезпечення необхідних умов для його розвитку. Зараз вивчається досвід і практики інших країн, аби знайти оптимальні механізми скорочення витрат і вирішити проблеми в українських реаліях.

    Також він наголосив, що нова команда мусить працювати у дуже стислі строки, тому слід виокремити пріоритетні напрямки і приймати тільки необхідні закони. Наприклад, за тиждень-другий мають з’явитися нормативно-правові акти щодо держзакупівель, адміністративної реформи.