• In English
 • Олег Мусій: Ми будуватимемо таку систему охорони здоров'я, яка відповідатиме потребам людей
  опубліковано 05 березня 2014 року о 14:06

  У МОЗ України відбулася нарада під головуванням Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія про заходи щодо надання медичної, психологічної та соціальної реабілітації постраждалим і учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей.

  У своєму виступі Олег Мусій наголосив, що морально-етичні принципи залишатимуться основними в діяльності лікарів. Також Міністр поінформував про зміни, яких очікують у системі охорони здоров'я. Однією з найважливіших Олег Мусій назвав «демонополізацію» Міністерства охорони здоров'я України.

  Крім того, Міністр поінформував, що планує найближчим часом виступити на Майдані та прозвітувати про свою діяльність на посаді.

  Також на нараді виступив заступник керівника медичної служби Штабу національного спротиву Андрій Гук. Він подякував усім, хто виконував клятву Гіппократа, незалежно від політичних вподобань, і довів свою фаховість.

  Андрій Гук поінформував про основні процеси, які наразі відбуваються у Медичній службі Майдану. Зокрема, розповів про десять медичних пунктів, які наразі продовжують свою діяльність, основним з яких є медичний центр на вул. Трьохсвятитильскій, 7.

  «Зараз проводиться повна інвентаризація ліків та медичного обладнання, – розповів Андрій Гук. – Фахові фармацевти на волонтерських засадах займаються сортуванням ліків, враховуючи вимоги щодо умов зберігання тощо. Також інвентаризації підлягає усе медичне обладнання», - сказав він.

  За словами Андрія Гука, після завершення інвентаризації, планується, що обладнання та медикаменти будуть передані у заклади охорони здоров'я, які їх потребуватимуть. У першу чергу їх передадуть до лікарень, в яких надавалась допомога постраждалим.

  Міністр звернувся до Андрія Гука з проханням забезпечувати максимальну прозорість у процесі інвентаризації та передачі ліків і обладнання. Також Олег Мусій різко засудив поширення неправдивої інформації про розкрадання ліків та попросив не допускати маніпуляцій щодо цієї теми у майбутньому.