• In English
 • МОЗ України ввійде до складу комісії з питань виплати державної допомоги постраждалим і учасникам масових акцій
  опубліковано 05 березня 2014 року о 13:54

  МОЗ України спільно з МВС, Мінекономрозвитку, Мінфіном, Мін’юстом, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Фондом держмайна, представниками громадськості (Штабом національного спротиву та Радою Майдану), народними депутатами України увійде до складу комісії, яку планують створити при Міністерстві соціальної політики, з питань виплати державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій.

  Про це повідомив під час робочої наради «Про заходи МОЗ України стосовно медичної, психологічної та соціальної реабілітації постраждалих і учасників масових акцій громадського протесту та членам їхніх сімей», що відбулася 4 березня 2014 року у Міністерстві охорони здоров’я України, директор Департаменту реформ і розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей.

  «Постанова КМУ «Про затвердження порядку виплати державної допомоги постраждалим і учасникам масових акцій громадського протесту та членам їхніх сімей» ще має пройти голосування у Верховній Раді України, проте виконання медичної частини цієї постанови є надзвичайно відповідальним процесом, – відзначив він. – Пунктом 2 Постанови визначено, що МОЗ України на підставі інформаційних даних від закладів охорони здоров’я і лікарів, які брали участь у наданні допомоги постраждалим, має забезпечити подання до Мінсоцполітики відповідних списків загиблих і постраждалих учасників масових акцій».

  Нашим основним завданням, як відзначив М. Хобзей звертаючись до керівників закладів охорони здоров’я Києва, є достовірність надання інформації та оформлення належних документів. Медична довідка після амбулаторного, стаціонарного та закордонного лікування із зазначенням ступеня важкості перебігу захворювання – це та первинна документація, на основі якої можна звертатися за виплатою відповідної матеріальної допомоги, пояснив урядовець.

  «Відомо, що у нас були деякі проблеми з інформацією, учасники подій і зараз відмовляються вказувати справжні прізвища, проте ми маємо журнали контролю, ведеться облік тих, які досі звертаються, – наголосив М. Хобзей. – Відомо, що близько тисячі осіб звернулося до медичних закладів, а понад двісті чоловік наразі перебувають на стаціонарному лікуванні, крім того, формуються списки пацієнтів, які потребують лікування за кордоном. Тому ми маємо максимально відповідально поставитись до зібрання таких даних, аби кожна людина, котрій необхідна така допомога, могла її отримати».