У Державному архіві Черкаської області відкрито виставку історичних документів, пов'язаних з ім'ям Т. Шевченка

опубліковано 05 березня 2014 року о 10:14

З нагоди 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка в читальному залі Державного архіву Черкаської області до уваги громадськості представлено виставку архівних документів «Вшануймо Кобзаря», що зберігаються в сховищах установи.

Творча спадщина геніального українського народного поета і художника Тараса Шевченка увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури. Інтерес до творчості людини, яка стала національним символом України, до її життя та громадської діяльності зростає з кожним роком. Джерелознавчі дослідження особистості й яскравого таланту Тараса урізноманітнюються завдяки залученню особових архівних фондів, серед яких слід вирізнити документи істориків і краєзнавців Черкащини, які вивчали біографію Великого Кобзаря. Поміж черкаських краєзнавців помітним фігурами у ХІХ ст. були родини меценатів Симиренків і Яхненків. У ХХ ст. – Степан Нехорошев, Григорій Храбан, Микола Комарницький, Юрій Смолянський. Достойними продовжувачами їх благородної справи стали Михайло Пономаренко, Іван Городинець, Володимир Гончаренко. Слід зазначити, що творчість Шевченка розглядається не тільки в літературному, а і в історичному аспектах.

Всенародне вшанування пам’яті поета набуло державних масштабів починаючи з 1918 року, про що свідчать архівні документи. Широко відзначалися ювілеї Т. Г. Шевченка в 1939 і 1961 роках. В 1964 році в світовому масштабі відзначено 150-річчя з дня народження Кобзаря.