• In English
 • Андрій Дещиця прийняв Першого заступника Генерального секретаря ООН
  опубліковано 04 березня 2014 року о 19:49

  В.о. Міністра закордонних справ України Андрій Дещиця прийняв Першого заступника Генерального секретаря ООН Яна Еліассона.

  Ян Еліассон перебуває в Україні на прохання Генерального секретаря ООН з метою безпосереднього ознайомлення з розвитком ситуації в нашій державі.

  Сторони були одностайні в необхідності неухильного дотримання основоположних норм і принципів Статуту ООН, насамперед щодо мирного врегулювання спорів, та наголосили на першочерговості завдання із збереження державного суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. «Спокій, міжнародна солідарність і мир – ось три головних сигнали України», - заявив Андрій Дещиця.    

  Під час зустрічі обговорено можливі шляхи залучення потенціалу ООН до деескалації ситуації в Автономній Республіці Крим, зокрема через сприяння забезпеченню міжнародної моніторингової присутності в АРК. Домовлено опрацювати питання відвідання Криму Спеціальним посланником Генерального секретаря ООН Робертом Серрі, який перебуває в Україні разом з Яном Еліассоном.