• In English
 • Держфінінспекція попередила зайві витрати у сфері держзакупівель майже на 2 млрд. грн.
  опубліковано 04 березня 2014 року о 11:56

  За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) протягом 2013 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайвих витрат державних коштів у сфері держзакупівель на загальну суму майже 1,9 млрд. грн.

  Так, через виявлені фінансові порушення було скасовано конкурсні торги на загальну суму понад 723 млн. грн. Укладених договорів розірвано на загальну суму більш як 1,1 млрд. грн.

  Найбільше порушень попереджено в автодорожній, енергетичній сферах, а також у сферах освіти, науки та культури.

  Найзначніші результати роботи із попередження зайвих витрат під час держзакупівель мають держфінінспекції в Донецькій (450,4 млн. грн., або 24,1 % від загальної суми), Львівській (178 млн. грн., або 9,5 %), Луганській (166,2 млн. грн., або 8,9 %), Одеській (121,4 млн. грн., або 6,5 %), Закарпатській (106,4 млн. грн., або 5,7 %) областях та в м. Києві (195,8 млн. грн. або 10,5 %).

  За порушення законодавства у сфері державних закупівель посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму майже 1,8 млн. грн.

  Як повідомлялося, для зменшення втручання в діяльність суб’єктів господарювання Держфінінспекція України запровадила підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян і телефону довіри Держфінінспекції України.

  Довідково

  За результатами аналізу державних закупівель і позапланових перевірок державних закупівель 2012 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайвих витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму майже 1,7 млрд. грн. Зокрема, за рахунок відміни конкурсних торгів – на суму 956,2 млн. грн. та шляхом розірвання укладених договорів – на суму 704,3 млн. грн.