• In English
 • Андрій Дещиця провів телефонні розмови з Генсекретарем РЄ та колегами з Данії і Грузії
  опубліковано 03 березня 2014 року о 10:06

  2 березня ц.р. в.о. Міністр закордонних справ України Андрій Дещиця провів телефонні розмови з Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом, Міністром закордонних справ Данії Мартіном Лідегором та Міністром закордонних справ Грузії Майєю Панджикідзе.

   

  Під час розмови з Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом обговорено актуальні питання внутрішньополітичної ситуації в Україні та співробітництва України з Радою Європи з метою врегулювання ситуації.

  Було також наголошено на важливості недопущення порушення територіальної цілісності та суверенітету України, зокрема, з огляду на військову присутність одного з членів Організації на території нашої держави.

  В.о. Міністра окремо привернув увагу Генерального секретаря РЄ на ухвалення 2 березня ц.р. Верховною Радою України двох постанов ВР України: “Про Заяву Верховної Ради України”, у якій зокрема, наголошується, що “Україна гарантує захист основоположних прав і свобод усіх громадян, які проживають на території України, в тому числі права на вільне використання мови, свободу віросповідання та світогляду”, та “Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав-гарантів безпеки України та міжнародних організацій”.

   

  У ході перемовин з Міністром закордонних справ Данії Мартіном Лідегором в.о. Міністра Андрій Дещиця поінформував про дії керівництва України щодо недопущення збройної агресії з боку Російської Федерації в Автономній Республіці Крим.

  М.Лідегор наголосив, що Данія рішуче засуджує будь-яке порушення територіальної цілісності України і вже закликала Росію за жодних обставин не вдаватися до використання військової сили.

  М.Лідегор висловив готовність вже найближчим часом відвідати Україну на запрошення свого українського колеги.

   

  Глава вітчизняного МЗС А.Дещиця також поінформував Міністра закордонних справ Грузії Майю Панджикідзе щодо ситуації в Автономній Республіці Крим та заходів, які вживаються керівництвом України для її розв’язання політико-дипломатичними шляхами.

  Міністр М.Панджикідзе підтвердила безумовну підтримку Грузією суверенітету і територіальної цілісності України.

  З метою практичного забезпечення міжнародної підтримки України  В.о. Міністра А.Дещиця запросив М.Панджикідзе відвідати Україну з офіційним візитом. Домовлено, що візит буде здійснено вже найближчим часом.