• In English
 • Щодо ситуації на державному кордоні в АР Крим
  опубліковано 03 березня 2014 року о 09:17

  Особовий склад Державної прикордонної служби України в Криму у вкрай складній оперативній обстановці продовжує зберігати військову честь та залишатись вірним Присязі на вірність українському народу.

  Впродовж доби загальна обстановка характеризувалася тотальними нападами на підрозділи Державної прикордонної служби України. При цьому особливо гостро захоплення розпочалися після заяви Голови ВР Криму Володимира Констянтинова про непоступливість прикордонників та активний спротив рішенням новопризначеної влади Криму.

  Системні напади здійснювалися групами до 100 спеціально екіпірованих військовослужбовців Росії. Продовжувалося блокування адміністративної будівлі Азово-Чорноморського регіонального управління та штабу Сімферопольського загону. Близько 22.30 група спецназівців здійснила напад на відділ прикордонної служби «Керч», який є первинним підрозділом охорони державного кордону на керченському напрямку. Вони вибили вікна, двері, знищили засоби зв’язку та автоматизовані робочі місця в кабінетах підрозділу. Напад відбувся і на Керченський загін морської охорони та знову на Севастопольський загін морської охорони. Після блокування російськими військовими будівлі в Севастополі перестала функціонувати система відеоспостереження. Під час захоплення обох морських загонів в підрозділах залишалася незначна кількість військовослужбовців. Решта особового складу залишила місце дислокації на кораблях та катерах, які були передислоковані.

  В окремих випадках спецназівці встановлюють заглушки для ведення переговорів, через що прогнозується відсутність мобільного зв’язку.

  В цих складних умовах прикордонники стримують нападників та не допускають їх до кімнат зберігання зброї. Крім того, продовжується несення служби в пункті пропуску «Крим» в оточенні близько 100 російських військових. При цьому, під час оформлення прикордонники не пропускають в Україну осіб, яким заборонено в’їзд на територію нашої держави та тих, які не мають необхідних документів.

  Водночас на паромній переправі «Крим-Кавказ» відбувається накопичення бронетехніки.

  Також продовжуються активні переміщення кораблів російських ВМС в акваторії Чорного моря на вхід та вихід з порту Севастополь. При цьому, як Чорноморського флоту, так і Балтійського та Північного флоту Росії, що є порушенням вимог Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту на території України.