• In English
 • О.Шлапак: Ефективні рішення щодо стабілізації фінансової ситуації та реалістичний бюджет - головні завдання, які стоять перед нами сьогодні
  опубліковано 28 лютого 2014 року о 18:12

  27 лютого новопризначений Міністр фінансів Олександр Шлапак окреслив першочергові завдання, які стоять сьогодні перед Міністерством фінансів України.

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив новому Уряду, зокрема Міністерству фінансів в найкоротші терміни скласти реальний прогноз розвитку фінансової ситуації в Україні до кінця поточного року та подати пропозиції щодо заходів з її стабілізації.

  Олександр Шлапак зазначив, що сьогодні Україні потрібний новий бюджет, який буде враховувати реалії економічної ситуації, динаміку її розвитку. Тому, вкрай необхідно внести зміни до державного бюджету на 2014 рік. Найближчим часом Міністерство фінансів доопрацює та підготує бюджет, який базуватиметься на реальних макропоказниках та реальній дохідній базі. При цьому, Міністр фінансів підкреслив, що з метою економії потрібно максимально скоротити та оптимізувати видатки бюджету. Бюджетна політика має спрямовуватися не на розпорошення фінансового ресурсу, а бути сконцентрована на заходах з підтримки економіки та пріоритетах її розвитку.

  «Ми повинні виробити дієві заходи та ефективні механізми управління державними фінансами. Конкретні рішення, реальний бюджет – саме це ми запропонуємо європейським партнерам та Міжнародному валютному фонду», - наголосив Міністр фінансів. Він також зазначив, що місія МВФ очікується в Україні наступного тижня з метою відновлення співробітництва щодо підписання нової програми кредитування.

  Враховуючи траєкторію руху економіки, її стан, на найближчому засіданні Кабінету Міністрів України будуть прийняті рішення щодо стабілізації фінансової ситуації в державі та відображені в Плані дій нового Уряду на 100 днів.

  «Міністерство фінансів буде працювати над підготовкою пропозицій до Плану дій. Ми спільно зі всіма органами влади, громадськістю запропонуємо ефективні кроки щодо фінансової стабілізації, сконцентруємо наявні ресурси на підтримці пріоритетних галузей економіки», - підкреслив Міністр.