• In English
 • У МОЗ обговорили питання надання психіатричної допомоги постраждалим після трагічних подій
  опубліковано 28 лютого 2014 року о 12:47

  Селекторна нарада головних позаштатних спеціалістів зі спеціальності «Психіатрія» сьогодні відбулася у Міністерстві охорони здоров’я України.

  У нараді взяли участь головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Психіатрія та наркологія», директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірина Пінчук, представник волонтерської психологічної служби Майдану, кандидат медичних наук Андрій Карачевський і керівники структурних підрозділів із питань охорони здоров’я обласних адміністрацій, психологи і представники громадських організацій. Засідання транслювалося за допомогою телеконференц-зв'язку МОЗ України.

  На початку засідання Ірина Пінчук відзначила необхідність надання психіатричної допомоги тій категорії населення, яка потребує допомоги у зв’язку з масовими подіями, що відбулись останнім часом в Україні. Також вона наголосила на доцільності обговорення окремих організаційних питань у цьому напрямку і зауважила, що, на жаль, в Україні недостатньо навичок роботи у сфері посттравматичних розладів. «У зв’язку з цим було проведено роботу з представниками Всесвітньої організації охорони здоров'я, наслідком якої стало створення робочої групи з питань надання первинної психологічної допомоги постраждалим від травм різного характеру, яка займатиметься клінічним веденням пацієнтів із посттравматичним стресовим розладом», – зазначила Ірина Пінчук.

  Андрій Карачевський розповів про надання психологічної допомоги постраждалим силами волонтерського руху Майдану, виокремив проблемні питання та надав пропозиції щодо удосконалення співпраці з регіонами. Зокрема, він наголосив на практичній взаємодії волонтерів із областей України.

  У ході наради обговорювались необхідні організаційні питання щодо надання спеціалізованої допомоги постраждалим під час трагічних подій.