• In English
 • Урядовий уповноважений з прав інвалідів про захист прав жителя Запоріжжя
  опубліковано 26 лютого 2014 року о 16:56

  Урядовим уповноваженим з прав інвалідів Олексієм Журавком опрацьовано ряд питань, які порушено керівництвом Всеукраїнської громадської організації “Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю” стосовно недотримання прав інваліда ІІ групи під час його перебування в Орловському психоневрологічному інтернаті Запорізької області, та нагальності внесення змін до Типового положення про психоневрологічний інтернат, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 29 грудня 2001 р. № 549.

  З метою об’єктивного вивчення питання, Урядовий уповноважений з прав інвалідів звернувся за відповідним роз’ясненням до Мінсоцполітики.

  У свою чергу Мінсоцполітики поінформовано, що  для перевірки фактів, викладених у зверненні інваліда ІІ групи стосовно жорстокого, на його думку, поводження із підопічними інтернату, здійснено виїзд та проведено перевірку Орловського психоневрологічного інтернату директором департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, за результати якої фактів побиття та тілесних ушкоджень у підопічних не виявлено.

  “Я вдячний зазначеним органам за оперативність розгляду цього питання. Однак, для упередження випадків, пов’язаних з приниженням гідності підопічних інтернатних установ та нанесення їм тілесних ушкоджень, необхідно працівникам таких закладів проводити додаткові бесіди, приділяти можливо більше уваги тим питанням, які їх непокоять, у разі необхідності, долучати інших спеціалістів чи фахівців. Органи державної влади зобов’язані вживати усіх ефективних законодавчих, адміністративних та інших заходів для того, щоб інваліди нарівні з іншими не піддавалися катуванням або жорстоким, нелюдським чи таким, що принижують гідність, видам поводження та покарання,” - наголосив Олексій Журавко.

  Стосовно внесення змін до Типового положення про психоневрологічний інтернат, Мінсоцполітики повідомлено, що наразі робота триває.