• In English
 • Українська логістика дозволяє експортувати рекордні обсяги зерна
  опубліковано 25 лютого 2014 року о 15:55

  Вітчизняна логістика дозволяє на сьогодні експортувати рекордні обсяги зерна. Так, наразі за кордон поставлено більше 24 мільйонів тонн зерна. І оскільки планується, що з кожним роком аграрії нарощуватимуть експорт, необхідно модернізувати та розвивати потужності зернової логістики. Так, планується інвестувати значні суми в будівництво лінійних і декількох потужних портових елеваторів, а також стимулювати річкові перевезення зерна. Про це Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк повідомив в інтерв'ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

  «Питання логістики, що відповідає світовим нормам та стандартам і дає можливість сільгоспвиробнику і зернотрейдеру зберегти зерно високої якості і довести його до кондиції, у нас у роботі. Розвиток логістики ведеться», − зазначив Микола Присяжнюк.

  Також глава відомства наголосив, що, незважаючи на недостатню кількість зерновозів «Укрзалізниці», за кордон постачаються рекордні обсяги зерна. І це притому, що існують обмеження на перевезення зерна автомобільним транспортом, щоб не створювати навантаження на дорогу. «За половину 2013-2014 маркетингового року ми показали − якщо правильно і синхронно організована робота власників зерна, зернотрейдерів та «Укрзалізниці», можна виконувати ті обсяги відвантажень, які раніше ми не виконували.

  На сьогодні ми експортували понад 24 мільйона тонн зерна − це при тому, що було прийнято рішення про заборону перевезень зерна автомобільним транспортом, якщо перевищені норми навантаження на дорогу», − зазначив Міністр.

  Микола Присяжнюк також наголосив, що задоволений тим, що на сьогодні «Укрзалізниця» стимулює зернотрейдерів і зерновласників формувати єдині поїзди, і це дає їм можливість ефективніше використовувати рухомий склад, швидше доправляти вантаж. Міністр також повідомив, що планується залучення значних інвестицій у будівництво лінійних і декількох потужних портових елеваторів.

  Також важливо розвивати річкові перевезення зерна. «Розвиток річкових перевезень зерна дасть можливість розвантажити автомобільні, залізничні шляхи та скоротити логістичні витрати», − зазначив Міністр.