• In English
 • Аграрний фонд від початку року реалізував на хлібопекарні понад 5 тис. тонн борошна для випікання "соціального хліба"
  опубліковано 25 лютого 2014 року о 15:36

  Виходячи з потреб ринку, Аграрний фонд активізував постачання борошна на хлібопекарські підприємства за фіксованою ціною. Це допоможе забезпечити стабільність цінової ситуації на ринку хліба та не допустити ситуативного стрибку вартості хлібобулочних виробів. Так, лише за останній день фонд реалізував близько 500 тонн борошна. Зокрема, потреба пекарів у борошні виросла в Івано-Франківській, Луганській, Полтавській та Черкаській областях. Загалом від початку року на хлібопекарські підприємства України було реалізовано 5,3 тисячі тонн борошна з Аграрного фонду. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

  «Аби українці й надалі могли купувати соціальні сорти хліба за доступною ціною, Аграрний фонд став ще більш інтенсивно постачати борошно на вітчизняні хлібопекарські підприємства. Лише за останній день фонд реалізував близько 500 тонн борошна. При цьому варто зазначити, що низка областей стали значно активніше подавати заявки на закупівлю борошна у державного оператора. Зокрема, потреба пекарів у борошні зросла в Івано-Франківській, Луганській, Полтавській та Черкаській областях. І Аграрний фонд забезпечує її в повному обсязі», − зазначив Микола Присяжнюк.

  За словами Міністра, загалом від початку 2014 року Аграрний фонд реалізував 5,3 тисячі тонн борошна. При цьому угоди на реалізацію борошна фондом укладено з 212 хлібопекарськими підприємствами.

  «Реалізація борошна відбувається за фіксованими цінами. Це дає змогу утримувати вартість соціальних сортів хліба на стабільному рівні. Обсяги ж постачання борошна у 2014 році за заявками обласних державних адміністрацій становлять приблизно 82 тисячі тонн щомісяця. Виробляється це борошно із зерна інтервенційних запасів на переробних підприємствах у 20 областях», − додав Микола Присяжнюк.

  Також Глава Міністерства нагадав − для того, щоб сільгоспвиробники отримали необхідні обігові кошти, Аграрний фонд продовжує здійснювати форвардні закупівлі зерна. На сьогодні аграріями вже заявлено до реалізації 415 тисяч тонн зерна. І в межах укладених угод Аграрний фонд перерахував виробникам зерна 322 мільйона гривень авансових платежів.