• In English
 • Українська економіка витримала випробування політичною кризою
  опубліковано 24 лютого 2014 року о 18:27

  Українська економіка під час політичної кризи продемонструвала міцність і стійкість. На цьому наголосив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков під час прямого ефіру на Першому Національному. Незважаючи на протистояння, яке було в українському суспільстві і політикумі протягом 3 місяців, не відбулося ані обвалу гривні, ані продовольчої кризи. Україна, попри зруйнований імідж безконфліктної країни, все ж таки показала, що в неї достатньо поміркованості, аби не впасти у прірву.

  «Гарною ознакою для інвесторів стане те, що ми здатні зупинитися навіть коли відбулося крайнє загострення ситуації,  і це сигнал для інвесторів, що українці – це не ті люди, які зруйнують все навколо себе заради власних ідей і амбіцій», - сказав Євген Олейніков.

  Разом з тим, директор департаменту зазначив, що протистояння вже почало позначатися на інвестиційному процесі, якому приділялася значна увага, вибудовуючи політику взаєморозуміння з   інвесторами. Події, що відбулися, вплинули не на наявні капітальні інвестиції у реальному секторі економіки України. Вони підштовхнули потенційних інвесторів прийняти рішення не на користь інвестування в українську економіку, принаймні, це стосується 2014-го року.

  «Рішення про інвестиції приймаються раз на рік, коли складається інвестиційний бізнес-план, зазвичай це листопад – грудень, інколи січень, тобто саме тоді, коли в Україні розгорталися події політичної кризи, більше того, відбувалося її загострення. І на цьому фоні ті інвестори, хто вагався з прийняттям рішення, прийняли його негативне. Навіть ті, хто запланував інвестиції – їх призупинили», - констатував Євген Олейніков.

  З іншого боку, Україна з огляду на успіхи у агропромисловому комплексі, залишається важливим гравцем на світовій арені у сфері продуктової безпеки.

  «Продовольчий ринок – є найбільш привабливим (адже населення планети постійно зростає), а Україна демонструє гарні результати, тому цей ринок буде і далі цікавим. Крім того, продовольча безпека – дуже важлива складова національної безпеки будь-якої країни», -  пояснив експерт Мінекономрозвитку.

  За останні роки, завдяки виваженій інвестиційній політиці, з’явилася певна довіра і був налагоджений діалог з інвесторами, тому цей  кредит довіри теж слугуватиме потенціалом України, що може приваблювати інвесторів, було зазначено наостанок.