• In English
 • У Севастополі представники флотів Чорноморського регіону планують квітневу активацію кораблів BLACKSEAFOR
  опубліковано 19 лютого 2014 року о 09:46

  18 лютого в Академії ВМС імені П.С.Нахімова розпочалася перша робоча сесія представників флотів країн Чорноморського регіону, в ході якої відбувається планування заходів квітневої 2014 року активації з’єднання кораблів BLACKSEAFOR, та розробка проекту оперативного наказу на її проведення.

  Засідання проходить під головуванням заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України з бойової підготовки – начальника управління контр-адмірала Дениса Березовського.

  Він повідомив, що усі завдання, які обговорювалися під час проведення попереднього засідання у січні, повністю опрацьовані флотами країн-учасниць. За словами заступника командувача українських ВМС, питаннями, які потребують додаткового обговорення, є підбиття підсумків серпневої 2013 року активації, та врахування їх у подальшій діяльності, підсумки використання програмного забезпечення щодо узагальнення досвіду під час активації, а також питання залучення представників військових оркестрів до багатонаціонального музично-інструментального колективу під час квітневої 2014 року активації з’єднання BLACKSEAFOR.

  Контр-адмірал Денис Березовський висловив впевненість, що під час засідання будуть вирішені усі питання, пов’язані з запланованою на травень у місті Варна (Болгарія) зустріччю командувачів флотів країн-членів Угоди про BLACKSEAFOR, яка буде присвячена підготовці передачі командування над з’єднанням кораблів згідно з ротаційним принципом від ВМС ЗС України до ВМС Болгарії і уточненню завдань з’єднанню.

  За інформацією заступника командувача українських ВМС, характер проведення серпневої минулого року і квітневої поточного року активацій BLACKSEAFOR у більшій мірі зорієнтовані на антипіратську діяльність та на забезпечення екологічної безпеки.

  Склад сил з’єднання залишається попереднім.  ВМС ЗС України на квітневій, так само як і на серпневій 2013 року активації, готується представляти корабель управління “Славутич”.

  Довідково

  Відповідно до укладеної 2 квітня 2001 року у Стамбулі (Туреччина) Угоди про створення Чорноморської групи військово-морського співробітництва, основними завданнями BLACKSEAFOR є проведення операцій з пошуку та рятування, проведення гуманітарних, протимінних операцій та операцій щодо захисту навколишнього середовища.