• In English
 • Торік випробувальними лабораторіями проведено аналіз понад 574 тис. проб насіння
  опубліковано 18 лютого 2014 року о 10:34

  Представники Державної інспекції сільського господарства України взяли участь в міжнародних виставках з інноваційних рішень в зерновому господарстві - «Зернові технології 2014», з ефективного тваринництва та птахівництва - «Agro Animal Show 2014» та з високотехнологічного овочівництва, промислового садівництва та виноградарства - «Фрукти. Овочі. Логістика 2014».

  Зокрема, в рамках виставок пройшов семінар на тему “Оригінальне насіння, як відрізнити справжнє від підробки” на якому з доповіддю виступив заступник директора Департаменту контролю насінництва та розсадництва Держсільгоспінспекції України Сергій Стародумов, який розповів про систему сертифікації насіння та проведення його лабораторних досліджень.

  Він зазначив, що відповідно до статті 1 Закону України “Про насіння і садивний матеріал” сертифікація насіння та садивного матеріалу за своїм змістом визначається, як “комплекс заходів контролю на всіх етапах розмноження насіння і садивного матеріалу, спрямованих на визначення їх сортових та посівних якостей”.

  За словами фахівця Інспекції, етапи сертифікації насіння є практично однаковими, як для внутрішньої торгівлі, так і сертифікації насіння за схемами ОЕСР, призначеного для міжнародної торгівлі. Зокрема, сертифікація складається з двох етапів. Перший етап - польове інспектування насіннєвих посівів та садивного матеріалу багаторічних рослин (попереднє та основне), здійснення ділянкового та лабораторного сортового контролю. Другий етап - визначення посівних якостей насіння та садивного матеріалу.

  Крім того, було зазначено, що у 2013 році державними інспекторами  проведено перевірку насіннєвих посівів озимих та ярих культур на площі 1 млн. 243 тис. га, в тому числі  ярих культур – 455,8 тис. га  та озимих – 787,2 тис. га. Також, у минулому році випробувальними лабораторіями проведено аналіз середніх проб насіння в кількості 574,1 тис. шт., в тому числі виробничі проби – 539,7 тис. шт., контрольні проби – 18,3 тис., перевірочні – 1,3 тис., порівняльні – 0,3 тис., прогнозуючі – 9,3 тис., консультативні – 0,6 тис., наукові – 1,4 тис. та інші – 3 тис. шт.