• In English
 • Мінагрополітики розробляє унікальну концепцію розвитку сільських територій
  опубліковано 17 лютого 2014 року о 12:33

  Міністерство аграрної політики та продовольства України приступило до розробки довгострокової Концепції розвитку сільських територій до 2025 року. Зокрема, її особливість полягатиме у наданні територіальним громадам можливості самостійно визначати напрями свого розвитку. Про це повідомив директор департаменту науково-освітнього забезпечення розвитку сільських територій Мінагрополітики Сергій Кадигроб в інтерв’ю каналу «БТБ».

  Як зазначив фахівець, питання розвитку українського села є пріоритетним для керівництва держави. Тому Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк тримає його на особистому контролі. У зв’язку з цим відомство приступило до розробки Концепції розвитку сільських територій до 2025 року, яка має забезпечити максимальний розвиток сіл усіх регіонів. І така довгострокова програма розробляється в Україні вперше.

  За словами Сергія Кадигроба, основою цієї Концепції є надання територіальним громадам можливості самостійно визначати напрямки свого розвитку. Водночас буде враховано кліматичні та інші важливі особливості кожної з територій, що дозволить більш продуктивно вирощувати сільськогосподарську продукцію.

  «Сьогодні державним бюджетом передбачено кошти і на освітянські програми, і на охорону здоров’я. І все це має бути сконцентровано на місцях. Де з’ясовуються, де концентруються всі ці речі? Тільки на місцях. І тільки територіальні громади повинні визначити, чим їм займатися. Або вирощувати сади, або баштани. Або будувати елеватор», − зазначив Сергій Кадигроб.