• In English
 • На Дніпропетровщині створять аудіо-відео студію та музейну виставку для людей з вадами зору
  опубліковано 15 лютого 2014 року о 10:45

  На Дніпропетровщині буде створено експериментальну аудіо-відео студію та музейну виставку для людей з вадами зору. Саме ці проекти отримали перемогу на Всеукраїнському конкурсі «Ярмарок ідей для культури» та були обрані для фінансування Міністерством культури України. Про це повідомили у департаменті культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської облдержадміністрації.

    У департаменті розповіли, що восени 2013 року в Україні було розпочато конкурс «Ярмарок ідей для культури». У ньому могли взяти участь будь-які громадські організації, творчі спілки або ж просто небайдужі громадяни. Для цього треба було розробити і презентувати власний проект, направлений на розвиток культури та заохочення молоді до творчості.

  Даний конкурс був ініційований Міністром культури України Леонідом Новохатьком. На Дніпропетровщині його підтримав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

  Відбір проектів було розпочато у вересні 2013 року. Він продовжувався до середини листопада 2013 року. За цей час на конкурс надійшло 132 заявки. Усі вони були розглянуті експертною радою конкурсу. Вже для наступного етапу було відібрано 29 проектів.

  Другий етап відбувся у режимі он-лайн – автори відібраних проектів презентували їх членам експертної ради. Вже після цього було відібрано 14 кращих проектів, які допоможе реалізувати Міністром культури України. Серед них – два проекти з Дніпропетровської області.

  «Перемога в такому конкурсі ще раз підтверджує не лише талант та розум наших земляків, але й їх активну громадську позицію, жагу до розвитку рідного краю, любов до Дніпропетровщини, – говорить директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Першина. – А завдяки всебічній підтримці влади та, зокрема, таким конкурсам, молодь отримує стимул для подальшого розвитку. Розвитку себе, як особистості, розвитку свого міста, області, країни».

  Перший  проект має назву «Створення експериментальної аудіо-відео студії – центр розвитку обдарованих, талановитих та творчих дітей і молоді Павлоградщини». Він передбачає модернізацію Павлоградського районного організаційно-методичного центру в центр творчої активності громадян, на що буде витрачено 20 тис. грн.

  Другий проект-переможець – «Різне здоров’я – рівні можливості». Він передбачає створення стаціонарної музейної виставки та організацію пересувних виставок для людей з вадами зору. Фінансування цього проекту становить 70 тис. грн.