• In English
 • О. Вілкул провів виїзне засідання оперативного штабу на Дунаї у районах можливого підтоплення
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 12:27

  14 лютого 2014 року Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул провів виїзне засідання оперативного штабу на Дунаї у районах можливого підтоплення.

  За інформацією Українського гідрометцентру, в найближчі дні очікується підвищення температури до +11C на більшій частині території країни. У південних областях та Криму прогнозують опади, переважно у вигляді дощу. Різке потепління може призвести до передчасного формування весняного паводка. За попередньою оцінкою в зону підтоплення на Одещині можуть потрапити Ізмаїльський, Кілійський та Ренійський райони, а саме 12 населених пунктів, в яких проживають більше 10 тис. осыб, чотири морські порти і близько 120 км автодоріг.

  «Ситуація непроста. Як Глава державної комісії з надзвичайних ситуацій я проводжу виїзні наради оперативного штабу безпосередньо на гідротехнічних об'єктах у басейнах великих річок, де прогнозується різке збільшення рівня води. Найголовніше - це життя і здоров'я людей. Основні зусилля ДСНС, підрозділів водного господарства та комунальних служб зосереджені на недопущенні масштабних підтоплень, а в разі надзвичайних ситуацій на наданні допомоги людям, участі у їх тимчасовому відселенні з небезпечних зон, доставці продуктів харчування, медикаментів та інших предметів першої необхідності», - сказав Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул на виїзній нараді з підготовки до паводка, яку він провів в Одеській області.

  Віце-прем'єр-міністр поставив завдання підрозділам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Одеської обласної держадміністрації для прогнозування розвитку гідрологічної обстановки на українській ділянці Дунаю та оперативного інформування посилити моніторинг рівня води в Дунаї. Також активізувати проведення невідкладних робіт на гідротехнічних спорудах. На найбільш небезпечних ділянках, де існує загроза прориву водозахисних дамб та інших гідротехнічних споруд, виставити спостережні пости.

  «Ми почали завчасну підготовку до оперативних дій щодо недопущення підтоплень. Працює Міжвідомчий штаб. За завданням Уряду до 7 лютого у всіх регіонах було оновлено регламенти взаємодії рятувальників, комунальних служб, підрозділів водного господарства. До 14 лютого у всіх регіонах будуть проведені спільні навчання з відпрацювання дій при різкому підйомі рівня води», - сказав голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських.

  Крім того, створено резерв паливно-мастильних матеріалів, мішків та матеріалів для проведення робіт по зміцненню водозахисних дамб в небезпечних місцях. Всі служби і формування цивільного захисту Одещини приведені в готовність до протидії негативних наслідків паводка. Для ліквідації льодових заторів у запасі достатньо вибухових речовин і засобів підриву.

  «Для реагування на можливу надзвичайну ситуацію буде залучено 1187 людей особового складу та 419 одиниць основної та допоміжної техніки. Одеському гарнізону для проведення аварійно-рятувальних робіт як у заболоченій місцевості, так і на внутрішніх водоймах у 2013 році були придбані  2 аероглісери. У разі необхідності буде посилено угруповання сил ДСНС України в Одеській області за рахунок додаткового залучення особового складу рятувальників і техніки територіальних органів інших областей і рятувальних формувань центрального підпорядкування ДСНС України», - зазначив Віце-прем'єр-міністр.

  На нараді Олександр Вілкул доручив Міжвідомчому штабу організувати взаємодію з відповідними органами Румунії про взаємне інформування про ситуацію в басейні річки Дунай. У разі потреби буде забезпечено збалансоване штучне регулювання рівнів води в річці Дунай та недопущення підтоплень на території Ізмаїльського, Кілійського та Ренійського районів.

  Торік, незважаючи на аномальну, рекордну за 100 років кількість опадів, Уряду завдяки скоординованим діям і вжитим превентивним заходам вдалося захистити людей і не допустити виникнення надзвичайних ситуацій при проходженні великої кількості води основними водними артеріями - Дніпром, Дністром і Дунаєм. При цьому вся придунайська територія Європи була затоплена.