• In English
 • Студенти КНТЕУ довели: українська вища освіта конкурентоспроможна, - Д. Табачник
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 11:44

  13 лютого 2014 року за участю Міністра освіти і науки Дмитра Табачника та ректора Київського національного торговельно-економічного університету Анатолія Мазаракі відбулася урочиста церемонія вручення французьких державних дипломів студентам Французько-Українського інституту управління КНТЕУ.

  У заході також взяли участь керівник з міжнародних зв’язків університету-партнеру д’Овернь Франсуа Касьє; Аташе з питань університетського і наукового співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні, директор французько-українського центру університетського і наукового співробітництва  Жіль Мамец, представник Темпус-офісу в Україні Світлана Ботюкова, проректори, викладацький склад університету, студенти та їхні батьки.

  Ректор Київського національного торговельно-економічного університету Анатолій Мазаракі зазначив, що вже в дванадцяте студенти університету отримують дипломи про вищу освіту Французької Республіки.

  «За всі роки навчання наші студенти отримали 98 дипломів Master, 235 дипломів Licence та більше 800 дипломів рівня Duma 1, 2. Багато випускників Французько-Українського інституту управління продовжили навчання в університетах Франції. Співпраця Київського національного торговельно-економічного університету з університетом д’Овернь є наймасштабнішим проектом співпраці України і Франції в галузі освіти», - наголосив Анатолій Мазаракі.

  Керівник з міжнародних зв’язків університету-партнеру д’Овернь Франсуа Касьє висловив слова радості та гордості щодо присутності на цьому урочистому заході. Окрім того, він розповів про історію співпраці двох університетів України та Франції.

  Жіль Мамец, Аташе з питань університетського і наукового співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні, директор французько-українського центру університетського і наукового співробітництва, звернувся до присутніх українською мовою та зазначив: «Хочу щиро привітати випускників за проведену навчальну роботу. Київський національний торговельно-економічний університет має довгострокові угоди зі співпраці з багатьма партнерами з 26 країн світу. Протягом багатьох років розвивалося співробітництво саме з університетом д’Овернь. У 2000 році на його базі було створено Французько-Український інститут управління, який займається підготовкою багатопрофільних франкомовних фахівців. Ми усвідомлюємо, якою високою є якість освіти, яка надається КНТЕУ. Його випускники займають важливі посади на французьких підприємствах».

  У свою чергу Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник привітав професорсько-викладацький склад, ректорат, студентів-випускників Київського національного торговельно-економічного університету «з величезним успіхом – з тим, що довели, що українська вища освіта абсолютно сильна, потужна та конкурентоспроможна».

  «Університет дійсно успішно реалізує впродовж багатьох років найпомітніший, плідний і результативний проект – співпрацю української та французької вищої освіти. Не дивлячись на те, що студентам довелося вивчити і українську, і французьку програми, думаю це щастя мати можливість вчитися у Франції», - зазначив Міністр.

  Звертаючись до випускників, Дмитро Табачник наголосив: «Ви – молодці! Ви порадували своїх професорів, зробили подарунок своїм батькам, зробили подарунок і прорив на все життя собі. Це – найважливіше!».

  Окрім того, Міністр підкреслив, що плани розвитку аспірантури з університетом д’Овернь є дуже необхідними: «Минулого року Кабінет Міністрів України затвердив новий зразок диплома кандидата наук, який тепер має дублікат доктора філософії за напрямом PhD. І тепер кожен з вас, хто захиститься або в КНТЕУ, або в університеті д’Овернь зможе отримати, за бажанням, два дипломи українською та англійською мовами. Це свідчить про те, що ми також на правильному шляху».