• In English
 • О.Вілкул подякував енергетикам, рятувальникам, комунальникам за злагоджену роботу в складних погодних умовах
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 09:57

  Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул на селекторній нараді з регіонами 13 лютого подякував енергетикам, рятувальникам, комунальникам за злагоджену роботу в складних погодних умовах. “Завдяки чіткій координації дій всіх служб станом на 13 лютого вже відновлено електропостачання у 1 602-х населених пунктах в 17-ти регіонах, які було знеструмлені внаслідок негоди. Ще залишилося відновити пошкоджену електромережу в 3-х населених пунктах Одеської області. Там цілодобово ведуться роботи,які вже завтра мають бути завершені оперативно”, - сказав Віце-прем’єр-міністр.

  «Одеська область разом з Херсонщиною, Миколаївщиною та Кримом була епіцентром негоди. На них припало до 90% ушкоджень систем електропостачання. Уряд надавав допомогу регіонам для ліквідації аварій. В тому числі, ремонтні бригади з інших областей були передислоковані в регіони, які найбільш потребували допомоги. У найбільш складні періоди щодоби працювало 400 ремонтних бригад та 600 одиниць спецтехніки», - додав Олександр Вілкул.

  Він висловив вдячність енергетикам,рятувальникам, комунальникам, яким доводилося працювати вдень і вночі в складних погодних умовах.

  «Проте, - це наш обов’язок. І його було виконано», - сказав Віце-прем’єр.

  Він наголосив, що необхідно й надалі продовжувати контроль за функціонуванням систем електропостачання і бути напоготові оперативно ліквідовувати аварії.

  Укравтодором відновлено рух автомобільного транспорту дорогами державного значення в усіх 14 регіонах, в яких він був ускладнений через негоду. Це Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька та Чернівецька області. Висота снігових валів на деяких ділянках доріг сягала 4-х метрів. Щоб пробитися через 1 кілометр таких валів необхідно від 3-х годин роботи важкої техніки (1 роторного очищувача, 1 автогрейдера, 2-х навантажувачів). Також забезпечено під’їзди до всіх 829-ти населених пунктів, до яких через перемети і ожеледицю було ускладнено проїзд. (50% з цих населених пунктів розташовані в Донецькій (179 н.п), Львівській (138 н. п) та Івано-Франківській (102 н.п.) областях).

  У пік стихії для розчищення доріг від снігових валів було задіяне до 4-х тисяч дорожників та до 2500 одиниць дорожньої техніки.

  «Завдяки злагодженій цілодобовій роботі дорожників, рятувальників, військових з початку негоди із снігових переметів  вивільнено понад 6 тисяч автомобілів. Допомогу отримали майже 12 тисяч водіїв та пасажирів. У регіонах було розгорнуто понад 5 тисяч пунктів обігріву, працювало 1 200 соціальних патрулів. Від переохолодження було врятовано понад 68 тисяч людей», - констатував Віце-прем’єр, наголосивши на завданні Укравтодору, ДСНС, керівникам областей продовжувати постійний моніторинг ситуації.

  Щодо роботи мереж водо- та теплопостачання Віце-прем’єр-міністру доповів очільник Мінрегіону Геннадій Темник. За його словами, з початку опалювального сезону було ліквідовано майже 350 локальних пошкоджень мереж тепло- та водопостачання. Станом на 13 лютого, через локальний порив тепломереж, тимчасово припинено теплопостачання у 5 будинках міста Києва. Протягом доби подачу теплоносія відновлять.

  Міністр зосередив увагу керівників регіонів на важливості тримати на особистому контролі питання готовності комунальних служб до роботи в складних погодних умовах, до ліквідації наслідків негоди на дорогах населених пунктів, своєчасної обробки вулиць та доріг посипковими матеріалами та реагентами.