• In English
 • О. Клименко доручив посилити боротьбу з конвертаційними центрами
  опубліковано 13 лютого 2014 року о 19:05

  Заходи щодо ліквідації конвертаційних центрів повинні бути на постійному контролі оперативних та слідчих підрозділів Міндоходів. Таке доручення дав Міністр доходів і зборів Олександр Клименко працівникам цих підрозділів під час наради 13 лютого 2014 року.

  „У поточному році перед нами з’являються нові виклики і загрози. Цьому сприяє ситуація на валютному ринку і перехід до плаваючого курсоутворення. Саме тому необхідно посилити контроль за валютними операціями, створити ефективний механізм протидії незаконним схемам виводу валюти за межі України”, – підкреслив Олександр Клименко.

  За словами Міністра, сьогодні постійно з'являються нові, більш складні  схеми фінансових злочинів, тому потрібно не просто руйнувати їх, а й застосовувати комплекс заходів для їх упередження. Водночас боротьба із фінансовими злочинами має бути посилена за рахунок аналітики та ІТ-технологій.

  Результативності такої роботи, впевнений Міністр, якнайкраще  сприятимуть проведені реформи підрозділів фінансових розслідувань, які вже у минулому році дозволили підвищити ефективність заходів Міндоходів з протидії неофіційній економіці та фінансовим злочинам.

  Так, за підсумками 2013 завдяки роботі оперативно-слідчих підрозділів до Держбюджету додатково надійшло більше ніж 3 млрд. грн. Попереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму понад 3,4 млрд. грн. У півтора рази збільшилося добровільне відшкодування збитків по справах, направлених до суду для звільнення підприємців від кримінальної відповідальності.

  Під час наради Олександр Клименко також доручив активізувати роботу щодо викриття правопорушень у сфері державних закупівель. Зокрема, опрацювати додаткові можливості у сфері протидії розкраданню коштів з бюджету, а також легалізації злочинних доходів.

  Ще одним важливим напрямом роботи, який визначив Міністр Олександр Клименко  для оперативних та слідчих підрозділів, є боротьба з контрабандою. За його словами, повинні бути ліквідовані діючі схеми ухилення від сплати податків та митних платежів під час переміщення товарів через кордон.

  Не меншої уваги потребує і боротьба з нелегальним виробництвом та розповсюдженням підакцизних товарів як на внутрішньому ринку, так і на кордонах держави.

  „Ми маємо активніше включатися у міжнародні операції, які, зокрема, проводяться під егідою ОЛАФ. Мова йде не тільки про економічний ефект від такого співробітництва, а й про міжнародний престиж Міністерства  і держави в цілому. Рівень позитивного ставлення суспільства до Міністерства за останній рік значно зріс. І ми маємо його не тільки зберігати, а й підвищувати”, – наголосив Міністр.

  Водночас Олександр Клименко доручив працівникам оперативних та слідчих підрозділів докласти максимум зусиль до побудови системи нульової терпимості щодо корупції у Міністерстві.