• In English
  • Політика гнучкого курсоутворення підвищить конкурентоздатність вітчизняних виробників
    опубліковано 13 лютого 2014 року о 17:54

    Перехід Національного банку України до політики гнучкого курсоутворення підвищить конкурентоздатність вітчизняної продукції, посиливши тим самим позиції українських експортерів на зовнішніх ринках, та стане додатковим фактором економічного зростання, зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта під час брифінгу.

    «Основне завдання Мінекономрозвитку на 2014 рік – підвищення конкурентоздатності продукції вітчизняних виробників та відновлення економічного зростання», - повідомив він.

    Перший заступник Міністра наголосив, що валютно-курсова політика, яка проводиться в країні, є важливим фактором впливу на економіку. При цьому утримання протягом тривалого періоду курсу національної валюти на фактично незмінному рівні призвело до зниження конкурентоздатності українських підприємств як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках.

    Водночас, слід наголосити, що подібні проблеми з курсом мали більшість країн, що розвиваються, а також країн-торговельних партнерів України, зокрема, Російська Федерація, Аргентина та Туреччина. Однак, всі ці країни девальвували свої валюти, покращивши тим самим умови торгівлі з Україною для своїх виробників.

    «В якості антикризового заходу більшість з цих країн використали механізм поступової девальвації національної валюти, тобто провели так звану «конкурентну девальвацію». Так, у січні девальвували свої національні валюти такі торгівельні партнери України як Російська Федерація, Туреччина, Угорщина та Польща. В результаті, враховуючи показник реального ефективного обмінного курсу, позиції України у конкуренції з торговими партнерами погіршились», - підкреслив Анатолій Максюта.

    Він наголосив, що Мінекономрозвитку як представник інтересів реального сектору розуміє необхідність пошуку додаткових механізмів збереження конкурентоздатності вітчизняної економіки та відновлення  економічного зростання, використовуючи зокрема інструменти грошово-кредитної та бюджетної політики.

    «В даних умовах Мінекономрозвитку вітає рішення Національного банку України щодо запровадження гнучкої курсової політики. По це давно велися дискусії і це рішення нарешті було прийнято. Цей крок є логічним і він, перш за все, вплине на експортерів, посиливши їх позиції на ринках традиційних країн-партнерів України», - зазначив представник Мінекономрозвитку.

    Крім того, він підкреслив, що це рішення покращить умови ведення бізнесу для українських виробників на внутрішньому ринку, позбавивши імпортні товари цінової переваги.

    «Проведення Національним банком гнучкої валютної політики підвищить конкурентоздатність вітчизняної продукції на внутрішньому ринку оскільки імпортні товари втратять цінову перевагу», - підкреслив він.

    Перший заступник Міністра наголосив, що нажаль питома вага імпортних товарів у споживанні з року в рік збільшується і саме перехід до гнучкого курсоутворення має змінити цю тенденцію.

    Також, на його думку, таке рішення Нацбанку може бути додатковим стимулом для інвесторів відкривати виробництво саме в середині країни.

    «Цінова перевага на внутрішньому ринку, яку отримає продукція, вироблена в Україні, буде важливим сигналом для інвесторів для того, щоб налагоджувати виробництво  продукції саме в Україні», - впевнений Анатолій Максюта.