• In English
 • К.Грищенко: Інтернет-інфраструктура ВНЗ України має відповідати провідним світовим стандартам
  опубліковано 12 лютого 2014 року о 18:15

  12 лютого ц.р. Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко провів нараду з питань розвитку IT-освіти в Україні.

  Учасниками наради було порушено низку питань, від реалізації яких залежить успішний розвиток сфери інформаційних технологій в Україні.

  Серед них: забезпечення підприємств реального сектору економіки достатньою кількістю IT-фахівців, гармонізація стандартів освіти у відповідності з потребами галузі, рівень викладання іноземних мов та рівень розвитку Інтернет-інфраструктури у вітчизняних університетах та інститутах.

  Одним з ключових факторів, на думку К.Грищенка, який впливає на розвиток сфери інформаційно-комунікаційних технологій, є забезпечення підприємств достатньою кількістю кваліфікованих фахівців. При цьому Віце-прем’єр наголосив на необхідності гармонізації освітніх і професійних стандартів з урахуванням практичних потреб галузі, підвищенні рівня викладання іноземних мов та збільшенні конкуренції серед абітурієнтів під час вступу до вищих навчальних закладів.

  «Незважаючи на потужну фундаментальну підготовку студентів є потреба у гармонізації освітніх і професійних стандартів з урахуванням практичних потреб галузі інформаційних технологій… Окремо ще раз хочу наголосити на необхідності удосконалення підготовки наших ІТ фахівців з іноземних мов, на чому я наголошував в минулому році і давав відповідні доручення», - підкреслив К.Грищенко.

  Окрему увагу під час наради було приділено питанням розвитку електронних бібліотек в Україні та Інтернет-інфраструктури ВНЗ. «Переконаний, що у цьому році відсоток університетів, які повноцінно користуються електронними бібліотечними ресурсами, як міжнародними, так і вітчизняними, суттєво підвищиться», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  Важливим, на думку урядовця, є і рівень покриття технологією Wi-Fi університетських кампусів, лабораторій та гуртожитків.

  «В наш час доступ студентів до Інтернету, як джерела інформації, є вкрай важливим для навчального процесу. Доступ до Інтернет вже не є чимось надзвичайним і недосяжним. Це базовий інструмент для роботи та навчання студентів, поглиблення знань, пошуку і поширення нових ідей. Як ми побачили з презентації (щодо технічного забезпечення ВНЗ – прим.), рівень проникнення Інтернету у вищих навчальних закладах хоча і є вище середнього, але все ще далекий від того, який є в провідних ВНЗ світу. Переконаний, що впродовж 2014 року ми можемо просунутись в цьому питанні і довести рівень поширення Інтернету в гуртожитках, кампусах, лабораторіях, корпусах вітчизняних університетів до провідного міжнародного рівня – повного покриття технологією Wi-Fi місць де навчаються і проводять час студенти. І для цього не потрібні якісь шалені кошти. Це цілком можливо зробити силами самих вищих навчальних закладів», - сказав К.Грищенко, доручивши Міністерству освіти і науки, представникам профільних ІТ асоціацій та університетів попрацювати разом та віднайти можливості для збільшення Wi-Fi точок в найбільших університетських  гуртожитках та кампусах.