• In English
 • Про гендерну культуру в сфері безпеки поспілкувалися учасники семінару у Хмельницькому
  опубліковано 12 лютого 2014 року о 12:55

  11 лютого у Хмельницькому гарнізонному Будинку офіцерів, за ініціативи Всеукраїнського громадського об’єднання “Громадська ліга Україна – НАТО” і підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, відбувся семінар на тему “Гендерна культура в сфері безпеки”.

  У роботі семінару взяли участь голова громадської ліги Україна – НАТО кандидат педагогічних наук Сергій Джердж, начальник відділу військово-соціальної роботи головного управління по роботі з особовим складом ЗС України полковник Віталій Голота, заступник Хмельницького обласного комісара з виховної роботи підполковник Володимир Гучок, начальник науково-дослідної лабораторії Науково дослідного центру гуманітарних проблем ЗС України Віктор Топальський, доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка Ольга Гресько та віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський.

  До уваги учасників семінару були винесені питання гендерних цінностей та розбудови культури безпеки і міжнародний досвід гендерної політики країн-членів НАТО та ЄС.

  Доповідачі обговорили і провели жваві дискусії з приводу питань забезпечення гендерної рівності у різних сферах суспільства і у силових структурах та відомствах зокрема. Чимало різних думок і пропозицій поступило на предмет положень законів України у забезпеченні гендерної політики в сфері безпеки, гендерного підходу у миротворчих і військових операціях, запобігання та врегулювання конфліктів через залучення жіночої складової на прикладі міжнародних безпекових інституцій тощо.

  «Зазначу, що на сучасному етапі розвитку України впровадження державної гендерної політики є характерною особливістю функціонування та розвитку всіх державних інституцій. Тому питання гендерної культури, в частині безпекової сфери, в певній мірі стосуються всіх складових законодавчої, виконавчої та судової влади», – констатував Сергій Джердж.

  За рівнем гендерної культури в державі сьогодні можна судити про рівень розвитку громадянського суспільства. В сучасних умовах суспільного розвитку жінки все частіше залучаються до специфічних видів діяльності, які традиційно вважалися чоловічими, зокрема і військової  та правоохоронної.

  Від жінок-військовослужбовців на семінарі виступила медична сестра реанімаційного відділення Хмельницького військового госпіталю старшина Інна Андрейко, яка свого часу пройшла миротворчу місію в колишній Югославії.

  «Це повинно сприйматися, як природний з точки зору еволюції процес, який в жодному разі не буде направлений на певні утиски прав і свобод жінок. Слід пам’ятати, що жінки і чоловіки покликані робити загальну справу, тільки кожен по-своєму. І тільки це сприятиме розвитку світу на іншому, більш якісному рівні, де ознакою мужності буде не вміння воювати і боротися, а мирними способами знаходити рішення проблем», – впевнена старшина Інна Андрейко.