• In English
 • Перший заступник Міністра оборони взяв участь в засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО
  опубліковано 11 лютого 2014 року о 17:13

  10 лютого у Верховній Раді України відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО. У заході взяли участь члени делегації Парламентської асамблеї НАТО, члени Постійної делегації Верховної Ради України у ПА НАТО, народні депутати України, урядовці, представники міністерств і відомств, громадські діячі.

  На засіданні Міжпарламентської ради виступив із доповіддю національний координатор з питань партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору у сфері оборони та військовій сфері, Перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник. У своєму виступі він поінформував присутніх про виконання Міністерством оборони України заходів Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО (РНП) у 2013 році, відзначивши позитивну динаміку у виконанні оборонним відомством заходів Річної національної програми. Крім того, учасників засідання було поінформовано про пріоритети Збройних Сил України у виконанні заходів РНП в 2014 році.

  Співголова Міжпарламентської ради – Голова Парламентської асамблеї НАТО Х’ю Бейлі подякував Збройним Силам України за внесок до операцій Альянсу та висловив задоволення рівнем практичної співпраці НАТО з Міноборони України.

  Голова Постійної делегації Верховної Ради України в НАТО, народний депутат України Володимир Олійник зазначив, що незважаючи на позаблоковий статус нашої держави, питання продовження практичного партнерства з НАТО не втратило своєї актуальності та підтримується чотирма найбільшими парламентськими фракціями.

  Довідково

  У 2003 році відповідно до Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО (від 09.06.1997 року) була утворена Міжпарламентська Рада Україна-НАТО (МПР), основним завданням якої є парламентський контроль за розвитком політичного діалогу та практичного співробітництва нашої держави з Альянсом, а також виконанням Річних національних програм. Засідання МПР проводяться два рази на рік по черзі в Брюсселі та Києві.