• In English
  • В.Семиноженко: З розвитком виробництва світлодіодів в Україні зароджується нова галузь економіки
    опубліковано 11 лютого 2014 року о 10:36

    З розвитком в Україні виробництва світлодіодної техніки у нашій державі зароджується нова галузь економіки. Таку думку висловив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, доповідаючи Уряду про стан виконання проектів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

    За його словами, впровадження комплексних систем освітлення для України є надзвичайно актуальним. Так, щороку на зовнішнє освітлення наша держава витрачає 25% виробленої електроенергії. «Проект дозволить скоротити на 30% витрати електроенергії в Україні на освітлення, що суттєво вплине на зростання рівня енергетичної безпеки країни», - заявив Володимир Семиноженко.

    Крім того, зросте доля вітчизняної світлодіодної освітлювальної техніки у загальному обсязі освітлювальної продукції з 4-4,5% (2012р.) до 40% (2016 р.), а контрафактна продукція знизиться до 10%.

    «На даний час в Україні створюється нова галузь економікисвітлодіодна. Тому важливо надзвичайно оперативно реагувати на світові тенденції, вимоги та виклики часу, використовувати нові можливості в межах світлодіодної галузі. Для цього український ринок має величезний потенціал», - наголосив В. Семиноженко.

    Разом з цим, додав він, перехід на світлодіодні системи освітлення витіснить екологічно небезпечні ртутні лампи.

    В.Семиноженко наголосив, що проект впровадження комплексних систем освітлення реалізується в різних регіонах та містах України, а в останній період завдяки високій екологічній безпеці набув широкого застосування на соціальних об’єктахшколи, вузи, медичні заклади.

    «Світлодіодні світильники екологічно безпечні - не містять шкідливих речовин і не потребують спеціальної утилізації та забезпечують понад 11 років безперервного світіння», - заявив Голова Держінформнауки.

    Так, наприклад, проект реалізовується у лікарні «ОХМАТДИТ» - там виконані проектні роботи вартістю 89,9 тис. грн., у 2014 році буде реалізовано проект вартістю 3,5 млн. грн. Також проект впроваджувався в Національному університеті ім. Т. Шевченка (виконані проектні роботи із модернізації освітлювальних систем на 77,96 тис. грн., у поточному році на проект залучать 2,4 млн. грн.) та у НТУУ "Київський політехнічний інститут" (у цьому закладі виконано проектні роботи на 129,5 тис. грн., а в 2014 році на проект планується залучити 6,5 млн. грн.)

    У регіонах цей проект теж має успішну реалізацію. Наприклад, м. Чугуєв (Харківська область) завершене проектування з впровадження комплексних систем освітлення, а в 2014 році розпочнеться реалізація проекту вартістю 2,4 млн. грн.. У м. Середина-Буда (Сумська область) передано в оренду світлодіодне обладнання на суму 194,17 тис. грн., для реалізації проекту буде залучено 1,1 млн. грн. коштів міського бюджету. ТОВ «Кримсвітлотехнології» передано автономне вуличне освітлювальне обладнання на суму 87,3 тис. грн. У рамках реалізації інвестиційної програми «Світлий Крим», яка охоплює 34 населених пункти, НАК «Укрсвітлолізинг» здійснила роботи з проектування світлодіодних систем освітлення на суму 298,0 тис. грн., а загальна вартість проекту становить 376,0 млн. грн.

    За словами керівника Держінформнауки, для цього з місцевими органами виконавчої влади були укладені угоди та виконані роботи з впровадження світлодіолдних систем освітлення: «Усього підписано меморандуми з 31 обласними та міськими адміністраціями», - наголосив Володимир Семиноженко.

    У поточному році за укладеними договорами передбачається реалізувати проекти з впровадження комплексних систем освітлення на суму 482,3 млн. грн.