• In English
 • Щотижня аграрії збільшують свої запаси міндобрив на 10%
  опубліковано 10 лютого 2014 року о 17:07

  На сьогодні аграрії закупили майже 660 тисяч тонн мінеральних добрив для проведення весняно-польових робіт. Зокрема, вони накопичили 475 тисяч тонн азотних добрив, що становить 63% від потреб. Придбаних вже зараз агрохімікатів, зокрема аміачної селітри, достатньо, аби провести підживлення озимини. Про це під час веб-конференції в ІА «AgroNews» повідомив заступник директора департаменту землеробства Мінагрополітики Леонід Сухомлин.

  За словами експерта, на сьогодні сільгосппідприємства мають майже 660 тисяч тонн мінеральних добрив, що становить 62% від потреби. Найбільше аграрії придбали азотних добрив – 475 тисяч тонн. Також активно закуповуються фосфорні та калійні добрива.

  «У цьому році заявка на мінеральні добрива збільшилася на 10% порівняно з 2013 роком. І на сьогодні вже придбано більше агрохімікатів, ніж минулоріч, приблизно 40 кг на гектар. А це означає, що для першого підживлення аграрії вже мають достатньо добрив. Це дуже важливий процес, оскільки він забезпечує потенціал валового збору зернових. Паралельно триває активна закупівля добрив. І за тиждень запаси збільшуються приблизно на 10%», − зазначив Леонід Сухомлин.

  Заступник директора департаменту також повідомив, що наразі місцева влада за дорученням Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка докладає максимум зусиль, аби аграрії мали доступ до міндобрив, а ціни на них були стабільними.

  «Кожного року міністерство акцентує увагу сільгоспвиробників на тому, щоб вони закуповували міндобрива в осінньо-зимовий період, коли ціна стабільна і складає приблизно 2800 гривень за тонну. На жаль, не всі виробники мають змогу закупити агрохімікати безпосередньо у виробника і в цей період часу, тому користуються послугами фірм-перекупників, які завищують ціни. Тому, щоб аграрії могли придбати добрива за прийнятною ціною, опрацьовується питання постачання 60 тисяч тонн аміачної селітри за заводською фіксованою ціною 3300 гривень за тонну через Аграрний фонд», − зазначив Леонід Сухомлин.