• In English
 • На проведення комплексу весняно-польових робіт Херсонщина витратить 1736,8 млн. грн.
  опубліковано 10 лютого 2014 року о 13:20

  На проведення комплексу весняно-польових робіт загальна потреба в коштах на 2014 рік для Херсонської області становить 1736,8 млн. грн. Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Віталій Ярмак під час обласної селекторної наради, яка відбулася за участю голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка та голови Херсонської  обласної ради Віктора Пелиха.

  За оперативними даними департаменту в Херсонській області проводиться постійний моніторинг стану озимих сільськогосподарських культур. Із посіяних 575 тис. га сходи отримані стовідсотково, на даний час із них у доброму та задовільному стані – 89% (509,7 тис. га), слабкі та зрідженні – 11% (65,4 тис. га).

  «Враховуючи важливість питання підготовки агропромислового комплексу області до проведення весняно-польових робіт у найближчі дні сільгосппідприємствами будуть відібрані моноліти. За результатами роботи відкоригується структура посівних площ ярих культур з розрахунком витримки зернової групи на рівні 835,7 тис. га, 47% до ріллі», - поінформував Віталій Ярмак, додавши, що відповідно до цього розрахована потреба в насінні ярих культур, мінеральних добривах, засобах захисту рослин та паливно-мастильних матеріалах.

  Так, за даними департаменту, насінням ярих зернових сільськогосподарських культур сільгосппідприємства області забезпечені на 101%. При завданні 28,8 тис. тонн фактично засипано 29,2 тис. тонн кондиційного насіння.

  Для проведення комплексу весняно-польових робіт сільгосптоваровиробниками при потребі 44,9 тис. тонн діючої речовини закуплено 33,2 тис. тонн мінеральних добрив, або 74%.

  Орієнтовна потреба області в дизельному пальному для проведення  весняно-польових робіт у 2014 році становить 19,2 тис. тонн. Згідно оперативної звітності, у сільгосптоваровиробників у наявності 12 тис. тонн пального, що становить  63% від необхідного. Сільськогосподарська техніка підготовлена на 95%.