• In English
 • У Криворізькій лікарні №2 відкрили кабінет томографії
  опубліковано 08 лютого 2014 року о 13:25

  Щороку до Криворізької міської лікарні №2 потрапляє близько 1,5 тис. людей з інсультами. При такому діагнозі лікарі мають лише три години для того, щоб провести пацієнтам діагностику та визначитися з лікуванням – проводити невідкладний тромболізіс чи назначити лікування у вигляді крапельниць та ліків. Оскільки у Криворізькій лікарні №2 не було комп’ютерного томографу, що використовується для таких обстежень, пацієнтів з інсультами перевозили до найближчої лікарні, де таке обладнання є. А це за 20 км. Проте сьогодні новий та такий довгоочікуваний сучасний комп’ютерний томограф з’явився й у лікарні №2. Кабінет комп’ютерної томографії тут відкрив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

  Він зазначив, що на Дніпропетровщині триває розвиток медичної галузі: відкриваються нові амбулаторії та лікарні, а вже існуючі – ремонтуються, закуповується нове сучасне медичне обладнання та автотранспорт. Це відбувається у рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича.

  «У порятунку людини кожна секунда грає вирішальну роль. Це добре знають лікарі, які день-у-день борються за здоров’я та життя кожного свого пацієнта, – говорить Дмитро Колєсніков. – Відкриття кабінету томографії у Криворізькій лікарні №2 суттєво полегшить роботу медиків та дозволить зберегти тисячі життів».

  За словами головного лікаря Криворізької лікарні №2 Олександра Клітнього, комп’ютерний томограф дозволить суттєво розширити можливості лікарів для надання якісної медичної допомоги жителям міста та п’яти прилеглих сільських районів. Завдяки йому, медики зможуть, не втрачаючи дорогоцінних хвилин, діагностувати не лише гострі порушення мозкового кровообігу, але й різноманітні черепно-мозкові травми, пухлини та багато іншого. Головний лікар зауважив, що томограф працюватиме цілодобово.

  Також він додав, що томографи даної марки (ТSX-034FA Alexion компанії Toshiba Medical Systems Corpopation (Japan)) успішно зарекомендували себе у роботі.

  Під час відвідування лікарні №2 у місті Кривий Ріг керівник регіону Дмитро Колєсніков ознайомився також з роботою кабінету ендоскопії, де у минулому році встановили сучасний кольоровий УЗД-апарат та відеокомплекс, укомплектований гастро- і колоноскопом.

  Загалом щороку у Криворізькій лікарні №2 обслуговується понад 22 тис людей та проводяться близько 10 тис оперативних втручань. У 2013 році у неврологічному відділенні лікарні проліковано понад 1,4 тис людей, з яких 75% –з гострими порушеннями мозкового кровообігу. У нейрохірургічному відділенні щороку лікується понад 1 тис людей, у відділенні політравми – біля 800 пацієнтів. Крім того, у лікарні проводиться четверта частина усіх хірургічних втручань, що проводяться в місті.