• In English
 • К.Грищенко: Ізраїль залишається одним з найперспективніших торговельних партнерів України
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 19:02

  7 лютого Віце-прем’єр міністр України Костянтин Грищенко провів засідання Української частини Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва.

  На початку засідання К.Грищенко наголосив на необхідності прискорення опрацювання причетними міністерствами і відомствами домовленностей, які було досягнуто під час останнього засідання Комісії (27.11.2013, м.Єрусалим), та концентрації уваги над конкретними проектами між двома країнами, які б дозволили збільшити товарообіг.

  «Одним з головних питань сьогоднішнього порядку денного має бути пошук дієвих шляхів щодо зміцнення торговельно-економічних відносин між державами, а також їх подальший розвиток на довгострокову перспективу та нарощення шляхом диверсифікації. Реалізація саме конкретних проектів з Ізраїлем є основою для збільшення товарообігу між нашими країнами та поглиблення існуючих взаємовідносин», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

  На думку К.Грищенка, сьогодні ключовими питаннями у торгівельно-економічних відносинах з Державою Ізраїль є продовження переговорного процесу щодо укладання Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль, а також узгодження рамкової Угоди про фінансове співробітництво між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль (фінансовий протокол).

  «Перед нами залишається і ряд інших важливих питань, які вимагають розгляду та вирішення. Зокрема, мова йде про пошук можливостей із залучення Ізраїльської Сторони до реалізації інвестиційних проектів у сфері інфраструктури та комунального господарства, співробітництво у сфері сільського господарства, яке сьогодні також є ключовою сферою двосторонніх взаємин, промисловості енергетики, туризму, захисту економічної конкуренції, зниження існуючих тарифів на міжнародний роумінг між операторами мобільного зв’язку двох держав, підтримки підприємництва, використання водних ресурсів, охорони навколишнього середовища та соціального забезпечення», - наголосив К.Грищенко.

  Окрему увагу було приділено важливості розвитку співпраці у сфері охорони здоров’я та медицини, рекреаційного туризму.