• In English
 • Нормалізація торгових відносин із РФ стане важливим чинником забезпечення економічного зростання, - Мінекономрозвитку
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 17:06

  Вирішення всіх спірних питань в українсько-російських економічних відносинах є важливим чинником забезпечення запланованого зростання економіки України у поточному році, зазначив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков у програмі «Порядок денний» на Першому каналі Українського радіо.

  «Коли готувався прогноз, ми виходили з того, що нам вдалося врегулювати торгові суперечки з Російською Федерацією. Тобто, ми можемо розраховувати на відкриття ринків, відновлення поставок товарів, які планувалися минулого року, а це досить суттєвий відсоток для зростання валового внутрішнього продукту», – підкреслив він

  На думку експерта Міністерства, ще одним важливим фактором зростання вітчизняної економіки є стабілізація політичної ситуації в країні.

  «Ми всі розраховуємо на те, що сторони політичного протистояння підійшли до тієї межі, коли потрібно домовлятися», – зазначив Євген Олейніков.

  При цьому представник Мінекономрозвитку наголосив, що нормалізація політичної ситуації позитивно вплине на настрої інвесторів, які вже працюють в Україні, а також тих, які мають наміри вкладати кошти у вітчизняну економіку.

  «Політична стабілізація стане сигналом для інвесторів. Якщо компромісу буде досягнуто, це буде сигналом для інвесторів, що Україна – держава, яка в дуже небезпечній політичній та економічній ситуації здатна приймати важливі рішення», – підкреслив Євген Олейніков.