• In English
 • КМДА: Зарплата працівників паліативної та хоспісної допомоги за останній рік зросла у два рази
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 15:55

  Заробітна плата працівників паліативної та хоспісної допомоги за останній рік зросла у два рази. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Віталій Мохорєв.

  За його словами, з 2013 року працівникам паліативного відділення виплачується надбавка у розмірі 50% від посадового окладу та премія в розмірі не менше 50%. Це дало змогу збільшити середню заробітну плату лікарів з 3665 до 6300 гривень, середнього медичного персоналу – з 3300 до 4500 грн., молодшого персоналу – з 2300 до 3700 грн.

  «Рішення про таке збільшення оплати праці прийняте міською владою, фінансування відбувається за рахунок коштів міського бюджету, і столиця є першим та поки що єдиним містом в Україні, де медичні працівники хоспісів отримують підвищену зарплатню», – зауважив Віталій Мохорєв.

  Між тим, відповідно до сучасних міжнародних підходів та концепцій, паліативна медицина повинна бути невід’ємною, інтегрованою складовою медичного обслуговування та соціальної опіки. Це галузь охорони здоров’я, основним завданням якої є поліпшення якості життя та полегшення страждань пацієнтів з різними формами невиліковних хвороб.

  У Києві щорічно від онкологічних хвороб помирає близько 5 тисяч мешканців, з яких понад 70% пацієнтів потребують паліативної допомоги.

  Понад 8 000 осіб, що хворіють, – прикуті до ліжка та близько 10 000 осіб пересуваються лише в межах квартири. Така статистика красномовно свідчить, що питання створення хоспісів і паліативних відділень при медичних закладах є на сьогодні  надзвичайно важливим.

  Сьогодні в столиці розгорнуто 125 хоспісних ліжок: 25 – у відділенні паліативної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру (вул. Верховинна, 69), 30 ліжок – на базі Київської міської клінічної лікарні № 2 (вул. Краківська, 13) та 70 ліжок – на базі Київської міської клінічної лікарні №10 (просп. 40-річчя Жовтня, 59-Б).

  Проте, як повідомляють у департаменті охорони здоров’я, наявна кількість ліжок не задовольняє потребу мешканців Києва в отриманні паліативної та хоспісної допомоги. За рекомендаціями ВООЗ потреба в хоспісних ліжках складає 1 ліжко на 10 тисяч населення. Таким чином у столиці їх повинно бути близько 300.

  «У рамках реалізації державних програм щодо розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань, у Києві сьогодні проводиться активна робота з удосконалення організації надання паліативної та хоспісної допомоги населенню. Крім іншого, фахівці департаменту охорони здоров’я напрацювали Концепцію розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті Києві, у тому числі дітям. Зроблені вже конкретні кроки щодо поліпшення умов перебування для пацієнтів та умов роботи для медперсоналу. Планується створення дитячого центру хоспісної та паліативної допомоги на базі одного з корпусів Київської міської клінічної лікарні № 14, що на вул. Зоологічній, 3», – підсумував Віталій Мохорєв.

  Довідково

  Відділення паліативної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру функціонує з 2001 року та надає безкоштовну паліативну допомогу онкологічним хворим м. Києва. У січні 2008 року відкрився новий окремий корпус відділення паліативної медицини розрахований на 25 ліжок. Відділення паліативної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру складається зі стаціонару на 25 ліжок та патронажної служби, яка на сьогодні обслуговує біля 70 онкохворих на дому. Палати розраховані на одного пацієнта, в кожній палаті є санвузол. Палати оснащені функціональними ліжками, зручними меблями,  кнопкою виклику медичної сестри, радіоприймачами, телевізорами та DVD-програвачами. Протягом доби чергує три медичні сестри та чотири санітарки, додатково вдень – одна маніпуляційна  та одна перев’язувальна медсестри. У відділенні та в палатах передбачені умови для цілодобового перебування родичів хворих. У відділенні є невелика бібліотека та відеотека. Хворі можуть прогулюватись у зимовому саду або внутрішньому дворі відділення. На території відділення функціонує церква.

  Протягом 2013 року у відділенні паліативної медицини Київського міського клінічного онкологічного центру  стаціонарну допомогу отримали 484  онкологічних хворих в термінальній стадії.

  За цей період у стаціонарі відділення паліативної медицини померло 425 хворих. Смертність серед онкохворих відділення паліативної медицини є традиційно високою, оскільки зумовлена термінальною стадією захворювання.