• In English
 • Механізм гарантування виплат зарплати працівникам підприємств-банкрутів посилить їхній соцзахист
  опубліковано 07 лютого 2014 року о 13:46

  Законопроект щодо компенсації боргів із заробітної плати працівникам підприємств-банкрутів буде ухвалений тільки разом з механізмом недопущення фіктивного банкрутства. Про це повідомила заступник в.о. Міністра соціальної політики Лідія Дроздова.

  «Мінсоцполітики розробило законопроект, що дозволить компенсувати заборговану заробітну плату працівникам підприємств-банкрутів. Це дозволить посилити соціальний захист таких громадян. Однак ухвалюватиметься це рішення тільки разом з новим механізмом недопущення фіктивного банкрутства, щоб унеможливити будь-які махінації. Для цього проводяться додаткові консультації з Мінюстом, щоб передбачити усі можливі нюанси з приводу банкрутства», - сказала вона.

  Лідія Дроздова відзначила, що на сьогодні одним з пріоритетних завдань, визначених в.о. Міністра соціальної політики Наталією Королевською, є погашення заборгованості із заробітної плати. Так, за 2013 рік борг скоротився майже на 10% і зменшився до 808,1 млн. грн. І якщо завдяки діям Державної інспекції України з питань праці на економічно активних підприємствах це питання можна вирішувати, то на підприємствах-банкрутах воно може «зависнути» на довгий час.

  «Таким чином працівники підприємств-банкрутів опиняються заручниками ситуації, не маючи змоги одержати зароблену заробітну плату. Гарантійний механізм дозволить їм компенсувати такі втрати, а, отже, буде посилено соціальний захист усіх працівників, які можуть опинитись у подібній ситуації», - сказала вона.

  Лідія Дроздова наголосила, що створення такого гарантійного механізму дозволить гармонізувати українське законодавство відповідно до загальноєвропейських норм, а також врахує вимоги Конвенції Міжнародної організації праці про захист вимог працівників у разі неплатоспроможності підприємця та міжнародний досвід.