• In English
 • У 2013 році завдяки енергозберігаючим технологіям інтернатні заклади Черкащини зекономили 1,5 млн. грн.
  опубліковано 06 лютого 2014 року о 11:25

  У 2013 році завдяки енергозберігаючим технологіям інтернатні заклади Черкащини зекономили 1,5 млн. грн.

  Про це на засіданні повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації Михайло Скляров.

  З метою економії бюджетних коштів Департаментом у минулому році було розроблено та активно впроваджувалися (й продовжують) у життя інтернатними закладами Черкаської області програми з енергозбереження. Результатом їх реалізації стала економія коштів у сумі більше 1,5 млн. грн., що вже покрило витрати на заходи з енергозбереження понад 75%.

  Ці заходи включають в себе масштабні дії, такі як: заміна старого котельного обладнання на сучасне, яке укомплектовано дизель-генераторами, системами хімводоочистки, ефективним насосним устаткуванням; утеплення фасадів приміщень; заміна вікон та дверних блоків на сучасні енергозберігаючі; капітальний ремонт теплотраси. Менш затратні – контроль за використанням комунальних послуг та оптимізація опалювальної площі.

  Іще одним, на думку директора Департаменту, не менш важливим напрямом роботи є розвиток підсобного господарства, який почав стрімко зростати з прийняттям у 2011 році відповідної програми.

  Протягом року підсобними господарствами інтернатних закладів вироблено продукції майже на 8 млн. грн.

  Крім того, такими інтернатами як Жовтневий, Чехівський, Гельмязівський, Звенигородський здійснюється реалізація залишків продукції підсобного господарства. На отримані гроші – а це близько 1,5 млн грн. тільки за 2013 рік – вони значно покращили матеріально-технічну базу своїх закладів.