• In English
 • Україна увійде до Консультативної ради СНД із захисту прав споживачів
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 17:45

  Україна приєдналась до Консультативної ради країн СНД у сфері захисту прав споживачів. Це стало можливим завдяки ратифікації Урядом Протоколу про внесення змін до Угоди про основні напрями співробітництва держав – учасниць СНД щодо захисту прав споживачів, зауважив Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами – учасницями СНД, Євразійського Економічного Співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

  «Участь України в Консультативній раді дозволить забезпечити високий рівень безпеки споживчих товарів та послуг і допоможе запобігти доступу неякісної продукції на ринки держав – учасниць СНД, в тому числі, звичайно, й самої України», – повідомив Валерій Мунтіян.

  На думку Урядового уповноваженого, нововведення також сприятиме формуванню ефективної споживчої політики в країнах СНД й організації діяльності державних інститутів у вирішенні актуальних питань захисту прав споживачів відповідно до міжнародних норм і стандартів.

  Довідково

  Консультативну раду було створено в 2011 році після підписання 19 травня Протоколу про внесення змін до Угоди про основні напрями співробітництва держав – учасниць СНД щодо захисту прав споживачів. 

  Серед основних напрямів діяльності Консультативної ради: формування загальної політики співробітництва держав – учасниць СНД у сфері захисту прав споживачів, аналіз законодавства про захист прав споживачів країн СНД і практики його застосування, забезпечення обміном інформацією та досвідом між державами, а також розробка й реалізація спільних  проектів.

  Консультативна рада формується з керівників відповідних органів виконавчої влади, що відповідають за напрям захисту прав споживачів.

  Головування здійснюється почергово кожною державою в алфавітному порядку.