• In English
 • Затверджена документація для підтвердження результатів неформального профнавчання за робітничими професіями
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 14:33

  Затверджено Вимоги до підприємств, установ, організацій для підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями та Порядок створення комісії для підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями.

  Відповідні нормативно-правові акти затверджені спільним наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства соціальної політики від 16.12.2013 р. № 875/1776 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями».

  Зазначимо, що законами України «Про професійний розвиток працівників» та «Про зайнятість населення» в Україні запроваджено поняття про неформальне професійне навчання працівників.

  Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

  На реалізацію зазначених законів та постанови Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року № 340 «Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями» запроваджено новий механізм, спрямований на забезпечення соціального захисту та конкурентоспроможності населення України на ринку праці, - підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.