• In English
 • Набрав чинності документ, що не допустить зростання тарифів на електроенергію для кінцевих споживачів
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 16:48

  Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), від 10.01.2014 № 7 «Про встановлення регуляторної норми доходу на регуляторну базу активів, яка створена на дату переходу до стимулюючого регулювання» сьогодні офіційно оприлюднена в «Офіційному віснику України» за № 9, ст. 303.

  Ця постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування.

  Слід відзначити, що постанова була прийнята відповідно до статті 12 Закону України «Про електроенергетику», статті 13 Закону України «Про природні монополії» та «Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

  Документом встановлено, що параметри регулювання, які мають довгостроковий строк дії, використовуються обленерго при розрахунку необхідного доходу для здійснення діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та/або необхідного доходу для здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, у разі застосування стимулюючого регулювання.

  Дія цієї постанови передбачає встановлення регуляторної норми доходу на регуляторну базу активів, яка створена на дату переходу до стимулюючого регулювання на рівні:

  на перший рік першого регуляторного періоду – 0,00 відносних одиниць;

  на другий рік першого регуляторного періоду – 0,01 в.о.;

  на третій рік першого регуляторного періоду – 0,02 в.о.

  Зазначене не допустить зростання тарифів на електроенергію для кінцевих споживачів України.

  Постанова зареєстрована у Міністерстві юстиції України 16.01.2014 за № 69/24846.

  Також варто зазначити, що постанова № 7 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua і розміщена в Системі інформаційно-правового забезпечення «Лігаакон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ».