• In English
 • З початку сильних морозів вже відновлено електропостачання в понад 1503 населених пунктах, - О.Вілкул
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 11:47

  4 лютого Віце-прем’єр-міністр, Голова державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул провів робочу нараду щодо відновлення електропостачання в населених пунктах країни та опалення міста Світлодарськ  (Донецька область).

  «Ще до початку холодів за завданням Уряду рятувальники, комунальні служби, бригади обленерго були переведені в цілодобовий посилений режим для забезпечення сталої роботи систем життєзабезпечення. Погодні умови складні – температура понижалася до мінус 23 градусів морозу вдень та до мінус 33 градусів вночі, був сильний вітер до 30 м/сек, хуртовини,  налипання мокрого снігу. Все це стало причиною поривів електромереж в 1605 населених пунктах у 17 регіонах. Але за рахунок чіткої координації роботи, в тому числі передислокування сил та технічних засобів до найбільш проблемних регіонів, більшість поривів ліквідовувалась протягом доби. Загалом з початку холодів вже відновлене електропостачання в 1 503 населених пунктах. Тривають роботи ще в 102 населених пунктах. Для ремонтно-відновлювальних робіт за завданням Уряду було залучено 1 830 чоловік та 574 одиниці спецтехніки енергетиків та ДСНС», - сказав Олександр Вілкул.

  Голова Донецької ОДА Андрій Шишацький доповів Олександру Вілкулу, що з початку холодів в Донецькій області було знеструмлене 177 населених пунктів. Наразі вже відновлено електропостачання у всіх населених пунктах області, що були знеструмлені внаслідок негоди.

  У періоди найбільшого ускладнення погодних умов для відновлення електропостачання в Донецькій області кожної доби працювали 238 бригад обленерго, до яких входило 640 людей та 188 одиниць техніки.

  Олександр Вілкул поставив завдання керівництву Мінрегіону та Донецької області продовжити роботу служб в цілодобовому посиленому режимі. «Уряд надаватиме регіонам допомогу в разі необхідності. Завдання місцевої влади – забезпечити людей теплом, електроенергією, водою, газом, має безперебійно працювати громадський транспорт, необхідно оперативно ліквідовувати пориви», - сказав Олександр Вілкул.

  Також тривають відновлювальні роботи після аварії та пожежі на Вуглегірській ТЕС Донецької області, яка сталася 29 березня 2013 року і залишила без тепла та гарячої води 60 багатоквартирних та 125 приватних житлових будинків міста Світлодарськ, а також 4 дитячі садки,  2 школи, лікарню та музей.

  Для забезпечення теплопостачання жителів міста до відновлення роботи Вуглегірської ТЕС за підтримки Уряду була побудована нова котельня потужністю 40 МВт. Котельня була введена в експлуатацію на початку осені минулого року, що дозволило підключити до опалення всі багатоквартирні будинки та соціальні заклади Світлодарська, які цього потребували. Також, були виконані роботи по облаштуванню індивідуального опалювання в 125 приватних житлових будинках міста.

  Наразі теплопостачання міста забезпечує Вуглегірська ТЕС, а котельня переведена на черговий режим роботи і є резервним джерелом теплопостачання для споживачів Світлодарська.