• In English
 • На Черкащині почала діяти обласна комплексна програма "Турбота"
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 10:36

  На черговій сесії облради було затверджено Обласну комплексну програму «Турбота» на 2014 – 2020 роки.

  Директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Михайло Скляров зазначив, що метою програми є створення сприятливих соціально-економічних, медичних, організаційних та правових умов і гарантій для реалізації прав інвалідів, ветеранів війни та праці, дітей війни, малозахищених верств населення, забезпечення їх участі в економічній, соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя.

  – При розробці Програми ми врахували не тільки сучасну ситуацію у сфері соціального захисту населення області, але й взяли до уваги пропозиції щодо поліпшення соціального захисту ветеранів війни і праці, дітей війни та інвалідів, які нам надали структурні підрозділи облдержадміністрації, постійна комісія обласної ради з питань праці та соціального захисту населення та громадські організації ветеранів, дітей війни та інвалідів. Адже, тільки в нашій області проживає майже 54 тисячі ветеранів війни, 133 тисячі ветеранів праці, 174 тисячі дітей війни та понад 92 тисячі інвалідів різних категорій. І всі вони потребують нашої уваги, підтримки й турботи, – зазначив Михайло Миколайович.

  Також очільник Департаменту окреслив пріоритетні завдання Програми, серед яких: системне надання адресної матеріальної допомоги незаможним верствам населення області з метою їх підтримки; підтримка статутної діяльності обласних громадських організацій інвалідів, ветеранів війни та праці, дітей війни; забезпечення оздоровлення ветеранів війни та праці, дітей війни в державних та місцевих курортно-оздоровчих закладах;

  забезпечення інвалідів, осіб похилого віку технічними та іншими засобами реабілітації, зубопротезуванням, слуховими апаратами, електрокардіостимуляторами; забезпечення безкоштовним харчуванням малозабезпечених одиноких громадян та інших потребуючих верств населення області; забезпечення належного рівня проживання підопічних інтернатних установ системи соціального захисту області, зміцнення їх матеріально-технічної бази та ін.

  Слід зазначити, що в системі соціального захисту населення області функціонує 14 будинків-інтернатів, в яких на повному державному забезпеченні проживають 2274 особи одиноких громадян похилого віку та інвалідів.

  Також, функціонує 27 територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян похилого віку, в яких на обліку перебуває понад 66 тис. підопічних, що забезпечуються різними видами соціальної допомоги.

  У 25 стаціонарних відділеннях територіальних центрів, проживають 653 одиноких громадянина похилого віку та інвалідів.

  На обліку в органах соціального захисту перебуває понад 5 тис. дітей-інвалідів в системі соціального захисту області функціонує 7 центрів соціальної-реабілітації дітей-інвалідів, в яких щорічно отримують послуги понад 600 дітей-інвалідів.

  Медичне обслуговування ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей війни здійснюють 356 лікувальних закладів області. Великий обсяг роботи у цьому напрямку здійснює обласний госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни.