• In English
 • Мінінфраструктури: У Нідерландах змінено порядок реєстрації транспортних засобів
  опубліковано 03 лютого 2014 року о 11:13

  Міністерство інфраструктури України отримало від Посольства України в Королівстві Нідерланди інформацію про набрання чинності з 2014 року змін до порядку реєстрації транспортних засобів.

  Відтак з 1 січня 2014 року розпочато видачу пластикових свідоцтв нового зразка («Deel I»), розміром з кредитну картку, та оснащених контрольним чіпом.

  Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, як і раніше, складатиметься з двох частин. На додаток до першої основної частини («Deel I») видається реєстраційний сертифікат «Deel II», необхідний для експорту транспортних засобів та їх подальшої реєстрації в іноземних країнах. З моменту запровадження другої частини реєстраційного сертифікату «Deel II», зазначений документ замінить експортну документацію «Uitvoerverklaring» (експортна декларація) та «Uitvoerkentekenbewijs» (експортне свідоцтво про реєстрацію), що були в обігу до початку 2014 року.

  Пластикове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу містить основні дані про сам автотранспортний засіб та його власника, але обсяг таких даних менший порівняно з паперовим свідоцтвом, яке видавалося до 2014 року. Решта даних міститиметься на чипі та буде доступна в електронному вигляді. Зокрема на чіпі є вся інформація, зазначена в сертифікаті про походження/відповідності транспортного засобу та відомості про зміни реєстраційних даних   (переобладнання, зміна кольору, ДТП (залежно від типу), дані про проходження технічного огляду тощо).

  Окрім цього, чіп використовуватиметься для встановлення автентичності свідоцтва про реєстрацію, він не може бути скопійований або змінений та містить цифровий сертифікат із цифровим підписом Агентства з питань автомобільного транспорту Нідерландів (RDW). Компетентні органи іноземних країн мають змогу перевірити справжність інформації, зазначеної в технічному паспорті та чіпі, шляхом використання можливостей он-лайн ресурсів «EUCARIS» (Європейської інформаційної системи про транспортні засоби і посвідчення водія). Автентичності свідоцтв про реєстрацію автотранспорту також може бути перевірена через веб-сайт Агенства з питань автомобільного транспорту Нідерландів (www.rdw.nl ), шляхом використання унікального номеру свідоцтва або транспортного засобу (окрім транспортних засобів зі спеціальною реєстрацією, відомості про які засекречені – транспортні засоби Королівської родини, дипломатичних установ та їхнього персоналу тощо).

  Вартість реєстрації залишилась без змін і становить 39 євро за першу реєстрацію транспортного засобу та 9,70 євро за перереєстрацію чи внесення змін у реєстраційні дані. Отримання «експертної» частини нового технічного паспорту «Deel II» коштує 11,70 євро. Заміна старого свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на картку нового зразка коштує 31,50 євро.

  Для вже зареєстрованих транспортних засобів передбачено заміну реєстраційних документів на нові у разі зміни власника, кольору чи будь-яких реєстраційних даних. Передбачається, що за 5 років, відбудеться повна заміна старих свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів.

  Таким чином, у період з 1 січня 2014 по 31 грудня 2018 року діятимуть два типи свідоцтв про реєстрацію. Водночас з 1 січня 2014 року паперові свідоцтва видаватися не будуть, а внесення змін до них – заборонено.

  З метою експорту автотранспорту та подальшої реєстрації в іноземних країнах передбачено можливість використовувати такі комбінації документів:

  - повний комплект сертифікатів про реєстрацію транспортного засобу та експортних документів, виданих до 1 січня 2014 року;

  - паперове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та частину IIDeel II») свідоцтва про реєстрацію нового зразка;

  - свідоцтво про реєстрацію нового зразка та його «експортну» частину («Deel II»).

  «Експортна» частина нового технічного паспорту («Deel II») за загальним правилом буде дійсна протягом 14 днів із моменту її видачі, дублікат документу не видається.

  Мінінфраструктури звертається до перевізників з проханням врахувати зазначену інформацію.