• In English
 • Незважаючи на складність аварії на Донеччині, завдяки рятувальникам жертв та постраждалих немає, - О. Вілкул
  опубліковано 03 лютого 2014 року о 10:55

  «Для ліквідації наслідків пожежі через аварію вантажного потягу з цистернами пропан-бутану, що сталася 2 лютого у Красноармійському районі Донецької області на залізничному перегоні «Удачне-Межова», було залучено 59 одиниць техніки та 326 працівників від ДСНС та Укрзалізниці. Незважаючи на високу складність аварії завдяки оперативним діям рятувальників та залізничників жертв та постраждалих немає, аварія була вчасно локалізована. Станом на сьогоднішній ранок (3 лютого 2014 року) тривають ремонтно-відновлювальні роботи. Зокрема, вже відтягнуто на безпечну відстань 41 цистерну з пропан-бутаном, продовжується встановлення вагонів на рейки – залишилось підняти 24 цистерни. Ремонтні бригади та оперативна група ДСНС працюють в посиленому цілодобовому режимі. Робиться все необхідне, щоб оперативно усунути наслідки аварії та забезпечити безпеку людей», - сказав Віце-прем’єр-міністр, голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул.

  Він також зазначив, що продовжуються роботи з ліквідації наслідків знеструмлення населених пунктів через ускладнення погодних умов. Протягом останньої доби відновлене теплопостачання у Львівській області. Всього з початку морозів відновлено електропостачання в понад тисячі населених пунктах. Станом на ранок 3 лютого залишаються без електропостачання 178 населених пунктів в Криму (26 н.п.) та 5 областях: Миколаївська – 40 н.п., Донецька – 3 н.п., Одеська – 66 н.п., Херсонська – 41 н.п., Чернівецька – 2 н.п. Через знеструмлення в Криму не працюють 16 котелень, внаслідок чого не опалюється 16 шкіл та 6 дитячих садочків. У цих закладах навчальний процес тимчасово призупинено. В інших регіонах відключення від теплопостачання закладів соціальної сфери відсутнє.

  До відновлення електропостачання залучено 300 бригад (близько 1400 працівників) обленерго та 460 одиниць техніки.

  Триває вивільнення із снігових заметів рятувальниками та дорожниками автомобілів та людей. За останню добу із снігової пастки витягнуто 112 автомобілів, водії та пасажири отримали допомогу в пунктах обігріву. Всього надано допомогу водіям понад двох з половиною тисяч автомобілів.

  Зокрема, наразі в регіонах працюють близько 5 тис. пунктів обігріву, у тому числі, кунги – мобільні пункти обігріву, а також близько 1,2 тис. соціальних патрулів. Завдяки цьому вже врятовано від переохолодження понад 50 тисяч людей, в тому числі за останню добу – понад 3 тисячі осіб.

  Продовжуються роботи з відновлення руху на дорогах, який було ускладнено через несприятливі погодні умови. Вже відновлено проїзд на усіх державних дорогах Дніпропетровської та Запорізької областей, на більшості доріг Донецької і Миколаївської областей.

  30-31 січня снігові замети при вітрі до 20 м/с утворилися на дорогах в Івано-Франківській, Львівській, Волинській, Чернівецькій, Тернопільській областях, а на ділянці дороги Київ-Чоп в районі Бродів вітер до 40 м/с поклав на бік дві фури. Проте рух на цій двадцятикілометровій ділянці був забезпечений завдяки роботі 7 одиниць важкої дорожньої техніки та здійснювався колонами.

  Одразу після погіршення погодних умов Укравтодор організував передислокацію потужної техніки в області стихійного лиха. Зокрема, 29 січня передислоковано 17 роторних снігоочищувачів з інших областей: 9 роторів - в Миколаївську області, 3 - в Дніпропетровську та 5 - в Запорізьку.

  За інформацією Укравтодору, як приклад належної організації робіт з відновлення проїзду дорогами загального користування під час стихійного лиха можна привести Одеську, Херсонську, Запорізьку, Донецьку, Дніпропетровську, Кіровоградську та Миколаївську області, в яких ситуація була однією з найскладніших, де за сприяння місцевих органів виконавчої влади була задіяна додаткова снігоочищувальна техніка інших підприємств.

  Це дало позитивні результати. Так, на Одещині та Херсонщині не допустили закриття доріг, а на Кіровоградщині обмеження по проїзду основними дорогами державного значення було знято протягом доби. Вчора знято обмеження по Дніпропетровській та Запорізькій областях. Пробито дорогу від Донецька до Маріуполя. По решті державних доріг обмеження буде знято протягом двох діб.

  На сьогодні (3 лютого) внаслідок несприятливих погодних умов частково обмежено проїзд до 191 населеного пункту та повністю – до 148 населених пунктів. Зокрема, повністю обмежено проїзд до 35 населених пунктів у Волинській області, до 20 н.п. у Донецькій області, до 93 н.п. у Львівській області. Частково обмежено проїзд до 60 населених пунктів у Запорізькій області, до 5 н.п. у Кіровоградській області, до 47 н.п. у Львівській області, до 78 н.п. у Тернопільській області.

  До робіт з розчистки доріг залучено 1156 одиниць техніки та понад 2,5 тисячі осіб від ДСНС та Укравтодору.

  Для ліквідації наслідків складних погодних умов в населених пунктах за останню добу на дорогах працювало понад 3,8 тис. одиниць комунальної техніки та використано близько 23 тис. тонн піщано-соляної суміші.