• In English
 • Завершився початковий етап планування українсько-американських військових навчань
  опубліковано 31 січня 2014 року о 15:44

  31 січня на Львівщині підбито підсумки початкової конференції з підготовки до проведення українсько-американського тактичного навчання “Репід Трайдент – 2014”.

  Військове навчання із залученням представників багатьох країн планується провести у період з 14 до 25 липня поточного року на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що розташований у Яворівському районі Львівської області. Орієнтовна кількість залученого особового складу сягатиме близько тисячі осіб. У програмі навчання “Репід Трайдент-2014” розглядається можливість відпрацювання парашутного десанту з літаків військово-транспортної авіації та вертольотів.

  Понад 50 представників армій восьми країн упродовж тижня обговорювали умови проведення цього заходу міжнародного військового співробітництва. Працюючи у секціях, вони здійснювали розробку керівних документів та загального плану навчання. Поки що заявки на участь у навчанні подали вісім країн.

  Керівник делегації командування Сухопутних військ ЗС США у Європі пан Скотт Конерс наголосив, що за час конференції представники українського війська продемонстрували уміння працювати у команді разом з іноземними колегами. Він відзначив, що військовослужбовці ЗС України добре обізнані щодо стандартів планування та розробки необхідної документації, а також принципів роботи штабів за системою армій країн Північноатлантичного альянсу.

  Задоволений роботою підлеглих і співкерівник навчання з української сторони тимчасово виконуючий обов’язки першого заступника командувача Оперативного командування “Північ” полковник Юрій Оніщук. З його слів, залучені до планування українські військовослужбовці мають практичний досвід участі у миротворчих місіях, або ж пройшли навчання на відповідних курсах підготовки фахівців багатонаціональних штабів.

  Наприкінці конференції підготовлено проект головного плану навчання. Основною подією навчань стане оцінювання експертами НАТО  другого рівня кількох підрозділів ОК “Північ” на предмет взаємосумісності з підрозділами армій інших країн. У разі здобуття позитивної оцінки, найближчі три роки ці підрозділи зможуть виконувати миротворчі завдання у складі Сил швидкого реагування Північноатлантичного альянсу.

  Головна конференція із планування українсько-американського тактичного навчання “Репід Трайдент – 2014” відбудеться на Львівщині у березні поточного року.