• In English
 • Держпідприємництво підтримує спрощення процедури оформлення посвідки для іноземців, які працевлаштовуються в Україні
  опубліковано 30 січня 2014 року о 11:40

  Відповідні зміни вносяться до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

  Як зазначає розробник, Міністерство соціальної політики України, прийняття таких змін дозволить врегулювати розбіжності, які виникають при застосуванні законів України «Про зайнятість населення» та «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» для іноземців та осіб без громадянства при оформленні посвідки на тимчасове проживання на строк, що перевищує 90 днів.

  На сьогодні, відповідно до чинного законодавства, підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання є, серед іншого, дозвіл на використання праці іноземців та осіб без громадянства.

  Проектом пропонується доповнити чинний закон нормою, згідною з якою замість такого дозволу подається:

  - для осіб, працевлаштування яких здійснюється без дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, – відповідне клопотання роботодавця та трудовий договір;

  - для осіб, які мають статус закордонного українця, – відповідне клопотання роботодавця, трудовий договір та посвідчення закордонного українця.

  За результатами опрацювання законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Держпідприємництво погодило даний проект у запропонованій редакції.