• In English
 • Влада зберігає керованість українською економікою, - Сергій Арбузов
  опубліковано 29 січня 2014 року о 11:36

  В умовах непростої ситуації Президент України та Уряд зберегли керованість економікою та бюджетною системою нашої країни. Про це заявив в. о. Першого віце-прем'єр-міністра України Сергій Арбузов, під головуванням якого пройшло сьогоднішнє засідання Кабінету Міністрів.

  Зокрема, він підкреслив, що громадяни своєчасно отримують виплати з бюджету, а платежі проходять за розкладом: «Станом на 27 січня Пенсійний фонд виплатив пенсії майже 14 мільйонам громадян. На ці цілі протягом місяця було направлено понад 21 млрд. грн. Це повністю задовольнило січневу потребу в коштах. Крім того, Державне казначейство повністю профінансувало витрати на виплату державних соціальних допомог за січень».

  Сергій Арбузов також повідомив, що витрати з бюджету на допомоги малозабезпеченим сім'ям, сім'ям з дітьми, виплати дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства перевищили 3,4 млрд. грн.

  «Люди чекають на своєчасну виплату пенсій, стипендій, допомог. Незахищені верстви населення не повинні стати заручниками політичної ситуації», - зазначив він.

  Сергій Арбузов також звернув увагу на те, що фінансово-банківська система країни продемонструвала достатній запас міцності. «Банки забезпечені ліквідністю, Національний банк надійно контролює ситуацію на грошово-кредитному ринку, розширив свою присутність на валютному ринку і буде забезпечувати його надалі», - зазначив він.

  Значним фактором фінансової стабільності України Сергій Арбузов назвав домовленості Президентів України та Росії. Зокрема - про надання кредиту нашій країні. «Ми вже отримали перший транш в $3 млрд. і очікуємо вже найближчим часом отримати другий транш у розмірі $2 млрд».

  Коментуючи співпрацю з Китаєм, Сергій Арбузов нагадав, що нещодавно за підтримки Президента України було підписано більше двох десятків договорів, меморандумів та контрактів у фінансовій, виробничій та енергетичній сферах на багатомільярдні суми.

  Крім того, за словами Сергія Арбузова, Уряд виконує міжнародні зобов'язання, зокрема щодо транзиту газу: «Україна ще раз підтвердила статус надійного партнера Євросоюзу в питаннях поставок енергоносіїв. І сьогодні ми розглянемо важливе питання модернізації чергової ділянки транзитного газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород».

  Також він звернув увагу на необхідність подальшого залучення іноземних інвестицій в країну. Але в умовах політичної нестабільності інвестори зазвичай ставлять свої гроші в «лист очікування». У зв'язку з цим, Сергій Арбузов дав доручення Міністру економічного розвитку та торгівлі, Міністру фінансів, а також Міністру доходів і зборів активізувати діалог та відповідні заходи з інвесторами.