• In English
 • На Дніпропетровщині державна програма житлових субсидій виконана у січні на 100%
  опубліковано 29 січня 2014 року о 10:27

  У Дніпропетровській області субсидію на опалювальний період 2013-2014рр. одержують 107,8 тис. сімей, в тому числі це стосується 1048 сімей, які проживають у студентських гуртожитках. Середній розмір призначеної субсидії у цьому опалювальному сезоні становить  235грн. Крім того, протягом січня вже 151 родина звернулася за призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ. Державна програма житлових субсидій у січні, незважаючи на нестабільну політичну ситуацію в державі, виконана у повному обсязі. Обласна влада вживає заходів для того, щоб процес оформлення субсидії якомога простішим та зручнішим для громадян. Це є одним із важливих напрямків реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича.

  Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається працюючим громадянам, при умові, що оплата за комунальні послуги перевищує 15 % сукупного доходу сім'ї. Пенсіонерам, інвалідам I, II – якщо більше 10%. Щоб отримати субсидію власник житла надає до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання паспорт, заяву (із зазначенням ідентифікаційного номера та особових рахунків житлово-комунальних підприємств), декларацію про доходи і майновий стан, а також довідку, що їх підтверджує. Непрацездатним громадянам необхідно надати лише заяву та декларацію. Ці документи можна заповнити безпосередньо в управлінні соціального захисту населення або відправити поштою.

  Сьогодні субсидію можливо оформити і через відділення «Укрпошти».  «Надання адмінпослуг через Укрпошту – це дуже зручний сервіс, особливо для жителів сільської місцевості. Якщо людина, бажаючих оформити субсидію на послуги ЖКГ, живе далеко від управління соціального захисту населення, вона може прийти в будь-яке відділення «Укрпошти» та оформити документи там. У всіх відділеннях «Укрпошти» є бланки заяви та декларацій, а співробітники зможуть надати кваліфіковані консультації з цього приводу», - зазначає заступник начальника управління забезпечення соціальних гарантій департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Олександра Довидовська.

  Довідково

  Якщо будь-який член сім'ї відсутній тривалий час (працює, навчається в іншому місті, перебуває в місцях позбавлення волі), і родина володіє довідкою про це, то її сукупний дохід і відповідно кількість осіб, на яких налічується субсидія, відніматися на тих, хто залишився.

  Якщо людина звернулася по виплату не пізніше двох місяців з початку опалювального сезону , вона отримає відшкодування і за «пропущені» місяці також.

  «Гарячі» телефонні лінії головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації з питань призначення субсидії: ( 056 ) 713-66-18, ( 056 ) 713-65-60, ( 056 ) 713-63-09, ( 056 ) 713-62 -21.

  Також інформацію про отримання житлових субсидій можна дізнатися і в Інтернеті, зайшовши на офіційний сайт «Відкрита влада». Далі ви обираєте рубрику «соціальний захист», після заходите у розділ «Основні питання « Житлові субсидії» ( http://www.openpower.dp.gov.ua ).