• In English
 • Лабораторну діагностику тварин тапер зможуть здійснювати і на Луганщині
  опубліковано 29 січня 2014 року о 09:36

  Відібраний у прикордонних областях патологічний матеріал тепер не доведеться везти у Київ, щоб отримати остаточний результат лабораторної діагностики африканської чуми свиней. У Луганській області  реконструювали та переобладнали  регіональну лабораторію, що зможе точно діагностувати африканську чуму свиней (АЧС). Тепер прикордонні області України на Сході матимуть можливість оперативно отримувати висновки компетентної лабораторії, не досилаючи відібраний патматеріал до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики, що розташований у Києві.

  Усі регіональні лабораторії в Україні можуть провести дослідження, поставити первинний діагноз. Проте для отримання остаточного результату раніше було потрібно надсилати відібрані матеріали у Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики.

  Регіональна лабораторія у Луганській області дозволить швидше і оперативніше реагувати на спалахи АЧС у прикордонних областях України. При виявленні таких захворювань перш за все важлива оперативність ― оперативність встановлення діагнозу та оперативність дій. На Луганщині з початку року зафіксовано три випадки захворювання на АЧС. Хворих диких кабанів виявили на прикордонних із Росією територіях. Аби запобігти поширенню хвороби, там вирішили знищити усе поголів’я диких кабанів, які є потенційними носіями вірусу. У деяких селах ведеться плановий забій свиней у домогосподарствах. Посилюються інші карантинні заходи.

  «Держфітослужба співпрацює з лісниками, лісовими господарствами, з єгерями, з мисливцями, які виходять на полювання. Про кожен випадок виявлення хворих або загиблих диких і домашніх свиней потрібно негайно повідомляти Дежветфітослужбу. У нас є всі можливості для того, щоб оперативно виїхати, відібрати патматеріал від тварини, провести необхідні заходи і знищити труп тварини, провести необхідну дезінфекцію та запобігти розповсюдженню АЧС», ― повідомив  директор департаменту ветеринарної медицини  Держветфітослужби України Олександр Вержиховський.