• In English
 • У Криму реалізовують інвестпроект зі створення нового виноробного заводу
  опубліковано 27 січня 2014 року о 16:46

  У Сакському районі АР Крим реалізується інвестиційний проект зі створення нового виноградарсько-виноробного виробництва. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства АРК Микола Полюшкін на апаратній нараді під керівництвом Голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова 27 січня.

  Створення нового агропромислового комплексу ведеться у рамках виконання завдань Президента України щодо залучення інвестицій.

  Як зазначив Микола Полюшкін, проект зі створення заводу з переробки винограду та виробництва ігристих вин реалізують російські інвестори. Зараз на майбутньому виробництві створюють власну сировинну базу. У 2012-2013 роках було посаджено 200 га молодих виноградників елітних сортів. Цього року планується посадити ще близько 120 га виноградників, а до 2020 року площу насаджень збільшать майже до 1000 га.

  Здати в експлуатацію комплекс планується у кінці 2015 року. На виробництві вже створено понад 100 робочих місць для кримчан із заробітною платою, яка перевищує середній рівень по галузі. Після запуску основних потужностей планується створити до 300 нових робочих місць.

  Загальний об’єм вкладених інвестицій з 2011 по 2021 рік складе 39 млн. євро. У тому числі 15 млн. євро інвестують у виноградники, ще 24 млн. євро — у будівництво заводу з переробки винограду та виробництва тихого й ігристого вина.