• In English
 • Е.Ставицький: Зупинка роботи хоча б одного енергетичного підприємства може мати незворотні наслідки для всієї країни
  опубліковано 27 січня 2014 року о 14:56

  За останні декілька днів почастішали анонімні дзвінки про замінування стратегічно важливих енергетичних та газотранспортних об’єктів та підприємств, які є вкрай важливими для життєзабезпечення країни. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу в Будинку Уряду.

  Зокрема, 24 січня було повідомлення про спроби захоплення Рівненської АЕС. Учора надійшла інформація щодо замінування ДніпроГЕСу. 25 січня о 10:30 відбулася спроба силового захоплення Міністерства енергетики та вугільної промисловості, незважаючи на озвучені напередодні застереження, у яких було попереджено радикально налаштованих громадян та міжнародну спільноту щодо небезпеки та наслідків захоплення режимних об’єктів, якими є АЕС, ГАЕТ, ТЕС, а також Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

  «Під час спроби захоплення Міністерства я рішуче наголосив радикалам, що в жодному разі не допущу збоїв в енергопостачанні країни, які можуть призвести до непоправних наслідків як для України, так і для Європи. Є межа, за яку не можна переходити, бо це питання енергобезпеки усієї країни», - заявив Міністр.

  Він попередив про відповідальність за вчинені дії, які є протизаконними, оскільки несуть загрозу для життя не тільки 46 млн. українців, але й європейських держав. При цьому Е.Ставицький нагадав, про масштабність Чорнобильської катастрофи, яку Україна відчуває досі. За його словами, така трагедія не повинна повторитися.

  «З усією відповідальністю заявляю: я не дозволю жодних втручань у роботу енергетичної галузі. І користуючись нагодою, повідомляю усіх наших стратегічних партнерів, що ситуація під контролем, усі об’єкти працюють у штатному режимі та забезпечені надійною охороною», - заявив Міністр.

  Він повідомив, що одразу після спроби захоплення було скликано термінову селекторну нараду за участю керівників енергогенеруючих підприємств, які відзвітували про безперебійну роботу АЕС, ГАЕС, ТЕС, підприємств нафтогазового комплексу та вугільних підприємств. Також було посилено охорону підприємств галузі.

  «Я ще раз закликаю зберігати спокій та продовжувати роботу у штатному режимі», - додав Е.Ставицький. За його інформацією, Міністерство видало наказ №68 від 25 січня 2014 року «З метою вжиття додаткових заходів щодо забезпечення належного рівня функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».

  «Я звертаюся до всіх ЗМІ щодо важливості об’єктивного висвітлення спроби захоплення міністерства та вкотре наголошую про наслідки вчинення таких протиправних дій. Я звертаюся до людей, щоб вони зрозуміли усі небезпеку дій певних радикальних осіб, які прикриваються святим – народом України», - заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості.

  Він підкреслив, що об’єднана енергетична система України з настанням холодів працює надійно, з достатніми резервами потужності та палива, забезпечуючи теплом та світлом усіх 46 млн. жителів України.

  «Попри напружену ситуацію у країні найпріоритетнішим завданням Міністерства енергетики і вугільної промисловості України на сьогодні є виконання зобов’язання держави перед людьми та гарантування безперебійної роботи енергетичної галузі. Зупинка роботи хоча б одного енергетичного підприємства може мати масштабні негативні наслідки для всієї країни», - заявив Е.Ставицький.